Zengin olma büyüsü hayatında maddi sıkıntılar yaşayan veya maddi şeylerin hayatını daha anlamlı bir şekilde yaşatacağını düşünen insanlar tarafından istenen bir büyüdür. Çoğu insan hayatında maddi zorluklar yaşar bazı insanlar daha lüks bir hayat içinde yaşarken neden kendisinin daha az kazandığını sorgular. Bu şekilde kişi ya isyan eder ya elinde bulunanlara şükreder ya da Allah'ın biz insanlara gönderdiği bu ilimlerden faydalanarak buna bir çözüm bulur. Aslında bunlardan en faydalı olan şüphesiz kişinin elinde bulunanlara şükretmesidir ama Allah bize zengin olma kapısını da açmıştır.

Kim zengin olmak istemez diye düşünebilirsiniz ama zenginlik bu dünyaya özgü gelip geçici bir şeydir. Bu ilimden faydalanarak zengin olabilirsiniz ama para bir çok inançlı insanı yolundan saptırmış ve kişinin ahiretini tehlikeye düşürmüştür. Para herkesi bir şekilde değiştiren bir nesnedir genellikle çok parası olanın daha cömert olması gerekirken aslında dünyada bu tam tersidir. İşte bu yüzden bu ilimden faydalanmadan önce bir kere daha düşünmenizde fayda vardır. Bu ilimden faydalanmak için bir medyumdan yardım istediğinizde medyum sizi geri çevirmeyecektir ama burada tüm sorumluluk kişiye aittir medyum sadece bir aracıdır.

MEDYUMLAR NEDEN ZENGİN DEĞİL

Medyumlara en çok sorulan sorulardan birisi de budur aslında madem zengin olmak bu kadar kolay neden kendilerine uygulamıyorlar? Her ne kadar mantıklı bir düşünce gibi görünse de burada hesaba katılmayan şey paranın insanı değiştirdiği gerçeğidir. Medyumlar bu ilmi para için yapmazlar evet para yaşamak ve çeşitli ihtiyaçları karşılamak için gereklidir ama hiç bir zaman bir amaç değildir. Medyumların kişiden para talep etmesi genellikle yapılacak işlemler için gerekli olan malzemelerin temini içindir. Peki bu parayı medyum karşılayamaz mı yani çok para kazanır ve insanların isteklerini ücretsiz olarak yapar. Burada önemli olan kişinin bu işlem için ne kadar inançlı olduğudur maddiyat ise bunun bir göstergesidir. Yani Allah-u Teala'nın bizim kurban kesmemize ihtiyacı yoktur ama bunu yapmak bizim inancımızın bir göstergesidir. Medyumun yapacağı işlemler için istediği ücretin geneli bunun içindir, cüzi bir miktarı ise kendi hayatında ihtiyacı olan şeyleri karşılamak içindir.