Zararsız Büyüler kişisel olarak fayda sağlayan ama kötü niyetle yapılmayan büyülerdir. Bağlama büyüsü, aşık etme büyüsü, evlilik büyüsü, utangaçlıktan kurtulma, muhabbet büyüsü bu türde ülkemizde en çok istenen büyülerdir.

Zararsız büyüler kimi zaman kara büyüler sınıfına da dahil olabilirler. Mesela aşık etme büyüsü yaptırdığınız da bir insanın iradesine etki ediyorsunuz. Ama bu insanı mutlu edecekseniz ve Allah'ın(cc) izin vermediği hiç bir büyü etki etmeyeceği için bu büyünün çeşidi bir muammadır aslında. Fakat niyetiniz ne kadar temizse kara büyüden uzaklaşması da o derece etkili olacaktır.

Zararsız büyüler konusunda dikkat çekmek istediğim bir önemli hususta büyü yaptıran kişiler ne kadar sabırlı olursa etkisi o kadar yüksek olur. Zamanla etkisini gösteren bu büyüler kişilerin sabırsız davranması sonucunda hiç bir etki göstermeyebilir. Bu yüzden inanç sahibi her insan gibi kişinin sabırlı olması gerekmektedir.

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan zararsız büyüler ;

SABUN BÜYÜSÜ

Kara büyü ve ak büyüde de gördüğümüz bu büyü en çok zararsız büyülerde kullanılır. Ülkemizde yaygınca kullanılmasının başlıca 2 sebebi aşık etme  ve kişiyi kendine bağlamak içindir.

KAŞIK BÜYÜSÜ

İki kaşık yardımıyla yapılan bu büyü iki insanı temsil eder. Kaşıklar birbirine bağlanır ve bağlı kaldığı sürece temsil ettiği kişiler birbirine bağlı kalır.

NOHUT BÜYÜSÜ

İki insanın kalbinin  birbirine sımsıkı bağlanması ve şiddetli bir sevgi bağı oluşması için yapılan büyüdür. Yapılan kişiler üzerinde çok etkili olduğu için çok fazla istenen büyülerdendir.

BAKIR BÜYÜSÜ

Genellikle insanların utangaçlığından kurtulması, zihnen rahatlaması, olumsuz düşünceleri daha olumlu düşünme gibi amaçlarla isteniyor. Yine ülkemizde çokça yapılan  büyülerdendir. Etkisi daha fazla zaman alsa da tesiri çok güçlüdür.

GÜMÜŞ YÜZÜK BÜYÜSÜ

Bu büyüde genellikle büyüden korunmak isteyen, iş yerinde ve özel hayatında başarılı olmak isteyen  kişiler için kullanılır. Yine etkisi çok güçlü olan bu büyü ülkemizde sıkça istenmektedir.

KARABİBER BÜYÜSÜ

Karabiber büyüsü sevdiğiniz insanın kalbindeki aşk, sevgi, muhabbet gibi duyguların size karşı yoğunlaşmasını sağlayan bir çeşit bağlama büyüsüdür.

FASULYE BÜYÜSÜ

Sevgi, saygı ve aşkın daim olması için yapılır. Bu büyüyü yaptıran kişiler çevresi tarafından sevilir ve saygı görür.