Yalova ilimizde isteklerine kavuşmak, daha huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamak isteyen insanlar bu yüzden güvenilir bir medyum aramaktadır. Hayata genel olarak baktığımız zaman çoğu insanın mutsuz olduğunu görürüz aslında bunun nedeni ise Allah'ın bize gönderdiği nimetleri reddetmemizdir . Allah elbette biz insanlara bu dünyayı bir sınav olarak yarattı ancak nasıl ki derdi verdiyse devasını da verdi  ve bize çeşitli ilimler gönderdi. Peki neden dermanı olan dertleri verdi ya da bizi dertsiz de yaratabilirdi, daha huzurlu yaşamamızı da sağlayabilirdi diye düşünebilirsiniz. Ama o zaman inançlı insan ile inançsız insan arasında ne fark kalacaktı.

BÜYÜ YAPTIRMAK GÜNAH MI?

Bu ilimleri insanlara öğretmesi için iki meleği Harut ve Marut'u dünyaya gönderdi ve bu melekler bazı ilimlerin sırrını bize öğretti. Oysa şimdi bakıldığı zaman bir çok insan yanlış bilgilendirmelerden dolayı bütün büyülerin günah olduğu ön yargısına sahip. Örneğin sevdiğiniz birisine ya da size kara büyü yapıldığını düşünün bu büyüyü bozmak sizce günah mıdır? Kara büyüleri bozmak için Ak büyüler kullanılır bu durumda büyünün her türlüsü günah ise büyü yapılan kişi bu büyüyle mi yaşayacaktır.

Oysa Allah Kuran-ı Kerim'de bizi bu konuda da uyardı ve Maide suresinin 87. ayetinde. 'Ey iman edenler! Allah'ın size helal kıldığını (kendinize) haram etmeyin ve (Allah'ın koyduğu) sınırları aşmayın. Çünkü Allah haddi aşanları sevmez.' buyurur. Buradan da anlaşılacağı gibi dünyada her şeyde olduğu gibi büyüler konusunda da iyi ve kötü büyüler var. Nasıl ki hayatta kötü davranışlar bize günahsa kara büyüde günahtır. Ama bunun dışında kişilere zararı olmayan dahası insanları mutlu etmeye yarayan büyüleri yapmak neden günah olsun. Büyünün her türlüsü günah diyen insan şüphesiz haddi aşanlardandır ve bu şekilde aslında Allah'a şirk koşarak en büyük günahlardan birisini işlemektedir. Burada esas alınması gereken detay büyü yaptıracak kişinin niyetidir.

YALOVA CİNCİ HOCA

Yalova'da medyum arayan insanlar genel olarak kendine yakın olan medyum arayışı içerisindedir. Bu yüzden genellikle Yalova'da genellikle Yalova medyum, Yalova büyü yapan hoca, Yalova büyü bozan hoca, Yalova medyum adresleri, Yalova cinci hoca kelimeleri aranmaktadır. Her ne kadar ilk bakışta yakın olan medyum aramak mantıklı gelsede bunun yerine güvenilir ve uzman bir medyumla çalışmak daha faydalı olacaktır. Medyum Orhan AKAY uzun yılların tecrübesiyle kendine has yöntemler geliştirmiş ve bunu yaparken en etkili yöntemlerle çalışan uzman bir medyumdur. Ünü ülke sınırlarını aşan medyum Orhan AKAY kendisinden yardım isteyen insanları Allah'ın da izniyle isteklerine kavuşturmuş ve bu sayede insanların sevgi ve saygısını kazanmıştır.