Van ilimizde yaşayan insanlar hayattaki çeşitli sorunlardan dolayı dertlerine çözüm olabilecek uzman bir medyum arayışı içerisindedir. Özellikle internet üzeri yapılan aramalar da insanlar daha çok yakın olan bir medyum aramaktadır. Bu her ne kadar mantıklı bir düşünce gibi görünse de aslında kişinin dertlerinden kurtulmasının önündeki bir engeldir . Van ilimizde genel olarak Van medyum, van etkili hoca, Van'da bulunan medyumlar, van büyü yapan hocalar, Van'daki cinci hocalar kelimeleri aranmaktadır. Görüldüğü üzere aranan kelimeler konum bazlı olup medyumun ilminden ziyade mesafelere göre yapılan bir arama türüdür. Tabi ki bu da bir nevi kumar oynamak anlamına gelmektedir yani öncelikle yakın olan medyum aramak çeşitli sorunları da beraberinde getirecektir. Hem bu şekilde güvenilir medyum bulmanız daha zor bir hale gelecek hem de yıpratıcı bir süreç yaşamış olacaksınız. Bunun yerine güvenilir medyum, gerçek medyum, ünlü medyum gibi aramalar yapmak çok daha yerinde olacaktır.

Güvenilir medyum ararken ise medyum hakkında bir ön araştırma yapmak ve kendisi hakkında yapılan yorumları okumak ise çok daha mantıklıdır. Bu şekilde hem güvenilir medyum bulmanız daha kolay olacaktır hem de isteklerinize çok daha kısa sürede ulaşmış olacaksınız. Medyum Orhan AKAY Van'da kendisinden yardım isteyen insanlara yardım elini uzatmış bu sayede bir çok insanı isteklerine kavuşturmuş güvenilir bir medyumdur. Ününü ise isteklerine kavuşturduğu insanların hoşgörüsünden kazanmaktadır. Bir çok ünlü insana da yardım eden Orhan AKAY' ın gizliliğe önem verdiği için isimlerini belirtmekten her zaman kaçınmıştır. Bu ilim konusunda ak büyü, kara büyü, zararsız büyüler olsun çok derin bir bilgiye sahip olan Orhan AKAY kara büyü bozmada da çok başarılı bir medyumdur.

BÜYÜ YAPILAN İNSANLAR

Büyü yapılan insanlar genellikle bir medyuma büyü kendini gösterdikten çok sonra başvurur. Orhan Hoca bu konuda bir araştırma yapmış ve genellikle insanların kim neden bana büyü yapsın gibi bir düşünceye sahip olduklarını gözlemlenmiştir. İnsanoğlu yapısı gereği kıskançtır sizin dikkat etmediğiniz önemsiz bir detay insanları size düşman etmeye yeter bir sebeptir. Büyü yapılan çoğu insana büyü yapan kişiler onun evine rahatlıkla girip çıkanlar tarafından yapılmaktadır. Yani aslında bu büyüyü yapan kişiler genellikle insanların hiç beklemediği insanlar tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden de insanlar büyü belirtileri gösterse bile bunu önemsememekte ve bedelini ağır bir şekilde ödemektedir. Büyü yapıldığı ne kadar erken anlaşılırsa o büyüyü bozması da o kadar kolay olacaktır. Bu yüzden büyü belirtileri olduğunu düşünüyorsanız ne kadar erken yardım alırsanız bu illetten kurtulmanız da o kadar kolay olacaktır.