İstanbul Ümraniye ilçesinde yaşayan insanlar için medyum bulmak eski zamanlara göre ne kadar daha kolay olsa da uzman bir medyum bulmak hala zordur. Bunun temel sebebi de şüphesiz medyum olduğunu iddia eden bir çok kişinin türemiş olmasıdır. Haliyle insanlar da medyum ararken hangi medyuma güveneceğini hangi medyumun uzman olduğunu daha zor anlamaktadır.

MEDYUM OLDUĞUNU SÖYLEYENLER

Medyum olduğunu iddia eden kişilerin en belirgin özellikleri kibir ve bencillikleridir. Zira İnternete baktığımız zaman medyum olduğunu söyleyen bir çok kişi aslında sürekli olarak kendini övmektedir. Kendisinin en iyi medyum olduğunu, yaptığı işlemlerde yüzde yüz garanti verdiğini, en geç 3 - 7 gün arasında isteklerinize kavuşacağınızı belirtmektedir. Ancak bu şekilde vaatlerde bulunan kişiler şüphe yok ki kibirlenmekte ve büyük bir günah işlemektedir. Ayrıca bu kişilerin kendilerini övmelerinin bir başka sebebi ise bu ilimlerde yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmadıkları içindir. Zira internetten buldukları yarım bilgilerle ancak insanların en çok ilgisini çeken büyü ya da işlemlere dikkat çekerler. Özellikle internet üzerinde sadece 3 - 4 tane büyü işlemi paylaşan siteler bunlara en büyük örnektir. Bunun dışında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için de hemen her şeyi insanlara vaat etmekte hiç bir sakınca görmezler.

GERÇEK MEDYUMLAR

Gerçek ve uzman bir medyum öncelikle kendini övmek yerine insanları bu ilimler hakkında doğru bilgilendirmelidir. Bu sayede insanlar doğruyu ve yanlışı ayırt edebilmeli ve buna göre medyumdan yardım talep edebilmelidir. Gerçek medyumların bir başka ortak özelliği insanlara Allah'ın yardım ettiğini ve kendisinin burada bir vesile olduğunu bilmesidir. Zira Allah medyumlara bir takım özellikleri zaten insanlara yardımcı olması amacıyla bahşetmiştir. Ancak şüphe yok ki yine o işlemleri kabul eden de yüce Allah'tan başkası değildir. Bu yüzden medyumların size yüzde yüz gibi bir garanti vermesi ya da şu sürede kesin olacak demesi olası bir durum değildir.

Uzman medyum kişiye tecrübeleri dahilinde tahmini bir süre verebilir. Tahmini sürede gerçekleşmeyen işlemler medyum tarafından kontrol edilebilir ve bu aşamada işlemin neden gerçekleşmediği öğrenilebilir. Eğer sorun kişinin vermiş olduğu bilgilerde ya da kişiden istenen şeylerin yanlış yapılmasından kaynaklıysa işlem tekrardan yapılır. Ancak başka büyük sorunlar var ise medyum yine bunu kişiye aktaracaktır. Kişi bu sorunlara rağmen devam etmek isterse gerekli işlemler tekrar edilecektir.

ÜMRANİYE MEDYUM

Ümraniye ilçesinde medyum arayan kişiler genel olarak ümraniye medyum, ümraniye büyü bozan medyum, ümraniye medyumlar, ümraniye medyum adresleri kelimelerini aramaktadır.