Tütsü nedir sorusu insanların en merak ettiği konulardan birisidir ve bazen ruhani varlıkları kovmak için bazense onları çağırmak için kullanılmaktadır. Ruhani varlıkları çağırmak için kullanılan tütsü sonrası bazı yöntemler kullanılarak ruhani varlıklar kontrol edilmelidir. Aksi takdirde ruhani varlıklar kişiye zarar vermeye çalışacak ve bunu büyük oranda başaracaktır. Tütsüler genellikle yapılacak işleme göre belirlenir ancak sadece tütsü yakmak yapılacak işlemler için yeterli olmayacaktır. Zira aynı zamanda tılsımlı sözlerin söylenmesi, çeşitli sembol veya yazılarında kullanılması gereken durumlar vardır.

TÜTSÜNÜN TARİHİ

Tütsünün tarihi net olarak bilinmemekle birlikte eski çağlardan beri bir çok toplumda çeşitli nedenlerden dolayı kullanıldığı kanıtlanmıştır. Özellikle negatif enerjileri uzaklaştırmak, pozitif enerjileri açığa çıkarmak, kötü varlıkları uzaklaştırmak gibi sebepler için tütsüler yakıldığı bilinmektedir.

TÜTSÜNÜN KULLANIM ALANLARI

Tütsüler bir çok amaç için kullanılıyor olsa da bizler için en çok kullanım alanı büyüler ve vefk hazırlamak içindir. Bazı aşk büyülerinde, aşk vefkinde, bağlama vefkinde, ayırma, soğutma, bağlama büyülerinde çeşitli tütsüler kullanılmaktadır. Yapılacak işleme göre tütsü seçimi yapılırken bir çok etkenin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sadece Tütsünün belirlenmesi de yeterli olmayacaktır çünkü ne şekilde kullanılması gerektiği de önem taşımaktadır. Örneğin bazı durumlarda tütsü sıvıya sokularak o sıvıyla bazı semboller çizilmesi ya da yazı yazılması gerekmektedir. Bazı durumlarda tütsü yakılarak kokusunun etrafa sindirilmesi gerekmektedir. Bu seçimlerin yapılabilmesi için hangi işlemin ne niyetle yapılacağı doğrultusunda tütsü seçimine ve kullanımına medyum karar verecektir.

TÜTSÜNÜN FAYDALARI

Tütsüyü yakmak aynı zamanda kişilere ruhen ve fiziki olarak çeşitli faydalar sağlayan bir yöntemdir. Tütsünün yakıldığı yerde bulunan kişilerin vücudundaki sinirler gevşer ve kişi fiziki olarak rahatlama hisseder. Aynı şekilde kişi ruhen kendini huzurlu ve mutlu hissetmeye başlar. Bunun sebebi ise ruhani varlıkları kovmak için yakılan tütsünün odadaki olumsuz enerjileri de yok edeceği için kişi bu sayede negatif düşüncelerden kurtulacaktır. Ruhani varlıklar genellikle bulunduğu ortamda negatif enerjiler yayan varlıklar olduğu için onların kovulması kişinin düşüncelerini doğrudan etkileyecektir. Ancak tütsünün faydalarını görmek için medyumun seçeceği tütsünün onun belirttiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde yakılan tütsünün bazı faydaları görülmeyecektir.