Tokat ilimizde bir çok kişi özellikle evlilik büyüsü, bağlama büyüsü gibi büyüler yaptırmak için güvenilir medyum arayışı içerisindedir. Zira hayat aslında çok kısa bir zaman dilimi ve insanlar bu zaman diliminde mutlu olmayı hak ediyor. Özellikle mutluluk konusunda medyumlara başvurmak gayet doğal ve olması gereken bir durumdur. Allah nasıl ki dert vermişse bunun karşılığında da insanlara çeşitli yollarla dertlerin tedavilerini de göndermiştir. Ve herhangi bir konuda hiç bir girişim de bulunmayan kişilerin isyan etmesi aslında trajikomik bir durumdur. Allah dünyada hiç bir derdi dermansız yaratmamıştır ve çoğu ayette 'Ben size akıl verdim düşünmez misiniz?' buyurmuştur. Bazı konularda insanlar çıkmaza girdiğini ve hiç bir çıkış kapısı olmadığını düşünmektedir oysa ki her zaman bir çıkış kapısı vardır.

Ülkemizde büyü genellikle zararlı görülen ve dinimizce yasaklandığı söylenen bir ilimdir. Burada dikkat edilmesi gereken konu büyüler sadece kötülük için yapıldığı zaman bu tabi ki günahtır. Ancak evlilik büyüsü, kocasını eve bağlamak için yapılan büyüler kötülük için yapılan büyüler değildir bu Allah'ın bize sunduğu bir çıkış kapısıdır aslında. Buna rağmen bazı insanlar ısrarla büyü ilmini kötülemekte ve ne için olursa olsun yapılmasının günah olduğunu savunmaktadır. Bu durumda büyü bozmak için yapılan büyüler de zararlıdır gibi bir sonuç çıkar karşımıza ki bu büyüleri normal yollardan bozmak çoğu zaman imkansızdır. İnsanlar her zaman olduğu gibi dinimizin kolay kıldığı şeyleri zorlaştırmaktadır.

Bu şekilde hem Allah'a dolaylı olarak şirk koşmakta hem de büyük günaha girmektedirler. “Ey müminler, Allah’ın helal kıldığı temiz şeyleri haram kılmayın ve haddi aşmayın, Allah haddi aşanları sevmez “ (Maide, 87). Bu ayeti kerimeden de anlaşılacağı gibi bu insanlar haddi aşmakta ve Allah'ın helal kıldığı şeylerin de haram olduğunu savunmaktadırlar.

TOKAT MEDYUM ARAMALARI

Tokat ilimizde medyum arayan insanlar genellikle tokat medyum, Erbaa medyum, Turhal medyum, Niksar medyum, zile medyum kelimeleri ile arama yapmaktadır. Medyum Orhan AKAY 17 yıllık tecrübesiyle Tokat medyum arayan insanlara yardımcı olmaktadır. Bu sayede Tokat halkının sevgi ve saygısını kazanan Medyum Orhan AKAY Allah'ın izniyle insanları isteklerine kavuşturmaktadır. Detaylı bilgi ve yardım için bize ulaşabilirsiniz.