Tarot ilk kullanılmaya başlanıldığı zaman 78 karttan oluşan oyun kartı destesi olarak bilinse de daha sonraları psikolojik destek ve bilinçaltı okumak için kullanılan bir yöntem olmuştur. 78 kartın kendine has özellikleri mevcuttur ama genel olarak iki kısımda inceleyebiliriz. Birinci kart destesi 56 küçük karttan oluşur ve küçük sırlar serisi olarak geçer. İkinci kart destesi ise 22 büyük karttan oluşur  ve büyük sırlar serisi olarak geçer. Ülkemizde fal baktırmak olarak bilinse de daha çok psikolojiye ve bilinçaltı okumaya yarar sağlar. Sebebi ise karıştırdığınız kartları öylesine seçemezsiniz seçtiğiniz kart sizin ruh halinizi anlatan karttır. Her ne kadar cinlerle ilişkilendirilseler de kartların seçimi tamamen sizin enerjinizle alakalıdır. Bu yüzden insanlar tarot baktırmaktan korkarlar oysa korkularımızla yüzleşmediğimiz zaman onları yenemeyiz sadece ertelemiş oluruz.

TAROT VE TEK KART EFSANESİ

Tarotun tek bir kartla bakılıp bakılmayacağı da bu konu hakkında en çok sorulan sorulardandır. Bunun için tarotun mantığını anlamamız gerekir. Tarot üç zaman dilimini ifade eder bunlar geçmiş, şimdiki zaman ve gelecektir. Genel olarak her bir kart bu üç zaman diliminden birisini ifade eder. Yani geçmişiz bir gelecek, geleceği olmayan bir şimdiki zaman olmayacağı gibi tek bir kartla Tarota bakılamaz. Tarot bakmak için en az 3 kart seçilmesi ve bunların bir senaryo dahilinde incelenmesi gerekir. Bu konuya tekrar dikkat çekmek isterim ki tarot fal gibi hislerle bakılmaz. Tarot bakmak için belli seviyede bir bilgi birikimi gerekir bu yüzden hisleri kuvvetli kişiler daha iyi tarot bakmaz.

KAHVE FALI VE TAROT

Bazı yaygın görüşlere göre Tarot ile birlikte kahve falı baktırmak daha iyi sonuçlar verir. Ancak bu varsayım kesinlikle yanlıştır. Kahve falı genelde hislerle ve bakan insanların hayal gücünün genişliğiyle alakalıdır. Tarot ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi psikolojik destek ve bilinçaltı okuma sanatıdır. Peki nedir bu bilinçaltı bu konu hakkında detaylı bilgi için bilinç altınının gizli sırları yazımızı okuyabilirsiniz. Tarota toplumumuz dışında  fal gözüyle bakan başka bir toplum da yoktur zaten.

KARTLARA KİM DOKUNABİLİR

Bazı kaynaklara göre Tarot kartlarına sadece yorumcu dokunabilir diğer türlü bir etkisi olmaz gibi bir düşünce mevcut. Ama bu konu hakkında biraz mantıklı düşünürsek kartlara asıl baktıran kişinin dokunması hatta kartları karıştırarak seçmesi en iyisidir çünkü kişinin enerjisi kartlara geçer. Bazı istisnai durumlar olabilir tabi ki. Mesela baktıracak kişi uzaktaysa yorumcu kartları karıştırabilir. Ama bu durumda yorumcunun bilgi birikimi normalden fazla olmalıdır ve danışanın enerjisini net olarak anlayabilmelidir.