Süryani büyüsü ismini Samilerin Arami kolunun doğu bölgesin de yani Şam, Suriye ve ülkemizin güneydoğusunda yaşayan Hristiyan topluluğundan almıştır. Eski zamanlardan beri Süryani halkı bu büyüye ciddi bir saygı duymuş ve bu büyüyü çeşitli sebepler için kullanmışlardır. Bu büyü adından da anlaşılacağı üzere süryanice bir takım kelimeler kullanılarak yazılmaktadır. Bu büyüyü yapacak kişinin süryani diline iyi bir şekilde hakim olması gerekmektedir. Süryani büyüsünün uygulanma alanı oldukça geniştir ve bu büyü uzman bir medyum tarafından yapıldığı zaman oldukça etkilidir.  Kişiyi kendinize aşık etmek, birinin sizden soğumasını sağlamak, evden soğuyan kocayı eve bağlamak gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Süryani büyüsü eski zamanlardan beri gösterdiği etkiyle bir çok araştırmaya konu olmuştur ve halen uzman kişiler ve medyumlar tarafından araştırılmaktadır.

Çok fazla şekilde papaz büyüsü ile karıştırılan süryani büyüsünün yapılması ve bozulması oldukça zordur bu yüzden de medyumlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle papaz büyüsüyle Süryani büyüsü yapılış ve gösterdiği etki bakımından çok farklılık göstermektedir. Bu büyüyü Süryani diline iyi bir şekilde hakim olan uzman medyumların yapması gerekmektedir zira etkili olduğu kadar riskli bir büyüdür.

SÜRYANİ BÜYÜSÜNÜN ETKİ SÜRESİ

Süryani büyüsünün etkisi genel olarak 7 gün ile 21 gün arasında gerçekleşmektedir. Tabi ki bu genel olarak böyledir bazı insanlarda daha kısa sürede etkisini gösteren bu büyü bazı durumlarda daha da uzun olabilmektedir. Bu yüzden kesin bir tarihte olacağından ziyade işlem yapıldıktan sonra kişi sabırlı olmalı ve dua etmelidir. Allah'ın da izniyle kişi en kısa zamanda dileklerine kavuşacaktır.

SÜRYANİ BÜYÜSÜ YAPTIRMALI MIYIM?

Uzun yıllar doğu illerimizi gezen ve bunun gibi çeşitli büyüler ve ilimler konusunda kendini geliştiren medyum Orhan AKAY süryanice diline ve ilmine hakim bir medyumdur. Medyum Orhan AKAY'a bu büyü için başvuran insanlar oldukça fazladır ama yapılması zor olduğu gibi bozulması da zor olduğu için insanların bu büyü yaptırmak için iyice düşünmesi gerekmektedir. Bu tabi ki bazı durumlar için geçerlidir. Daha önce Orhan Hoca'dan bu büyüyü kendine birini aşık etmek için yaptıran kişi daha sonra ondan ayrılmak istemiştir ve bu büyüyü bozdurmuştur. Bunun gibi bir kaç deneyim daha yaşayan Orhan Hoca bu yüzden bu büyüyü yaptırmak isteyen insanların iyice düşünmesini tavsiye etmektedir. Her ne kadar sıklıkla yaşanan bir durum olmasa da yine de bu büyüyü yaptırmak için iki kere düşünmekte fayda var zira etkili olduğu kadar bozulması zor bir büyüdür.