Soğutma büyüsü çeşitli amaçlar için yaptırılsa da genellikle ülkemizde ayrılmak istediği insanı üzmemek isteyen insanlar tarafından istenen büyülerdendir Hayat genel olarak çok kısa olsa da ülkemizde ortalama bir insan 75 yıl yaşamaktadır. Ve anın içinde yaşadığımız için mutlu olmakta en büyük amaçlarınızdan birisidir. Bazı insanlar birbirini severek bir ilişki yaşamaya başlarlar ama zamanla insanlar birbirinden soğutmaktadır. Özellikle son zamanlar da insanlar  çeşitli sebeplerden dolayı birbirinden soğusa bile sırf karşı tarafı incitmemek için ilişkiye devam etmektedir. Bu da mutsuz bir hayatın başlangıcıdır aslında ve ömrümüzü artık yoğun duygular beslemediğimiz bir insanla yaşamak zorunda hissederiz.

Toplum olarak duygusal olan insanımız da haliyle belki yıllarca belki aylarca yaşadığı insandan bir anda ayrılmak istemez çünkü karşı tarafı incitmekten çekinir. Ama bir yandan da kendi hayatını mutlu bir şekilde devam ettirmek istemektedir ve iki seçenekte birilerinin incinmesine neden olacaktır. Bu yüzden de insanlar alternatif olarak bir seçenek aramaktadır ve tabi ki Allah her konuda olduğu gibi bizi bu konuda da çaresi bırakmamıştır. Soğutma büyüsü incitmek istemediğiniz insandan normal olarak ayrılmanızı ve iki tarafında incinmemesini sağlayacak bir yoldur. Bu şekilde büyü yapılan kişi sizden nefret etmeyecek ama size karşı olan duyguları da eskisi gibi yoğun olmayacaktır. Bu şekilde ayrılmanız çok daha kolay olacak ve kendi mutluluğunuz için yeni bir hayata başlayabileceksiniz.

SOĞUTMA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Soğutma büyüsü nasıl yapılır bu konuda en çok merak edilen konulardan birisi olsa da uzman bir medyumdan yardım alınması gerekmektedir. Soğutma büyüsü yapmak için gerekli olan malzemeler büyü yapılacak kişinin bir takım bilgileri, kırmızı bir kalem ve kişinin yazdığı herhangi bir yazıdır. Bu yazının çok önemi yok daha önceden yazdığı herhangi bir yazı olabilir. Daha sonra kırmızı kalemle kağıda bir takım semboller çizilir ve tılsımlı sözler yazılır. Kişinin yazmış olduğu kağıtla medyumun hazırlamış olduğu kağıt birbirine yapıştırılır ve tılsımlı sözler söylenerek yakılır. Büyü yapıldıktan sonra kişinin size olan duyguları azalacak ama hiç bir zaman nefret boyutuna geçmeyecektir.