Soğan Büyüsü güçlü etkisinden dolayı bir çok toplum tarafından eski zamanlardan beri tercih edilen ve çift taraflı olarak yapılan büyülerdendir. Toplumumuzda daha çok aşık ettirmek, bağlamak, kısmet açmak için kullanılıyor olsa da başka sebepler içinde kullanmak mümkün. Kişileri ayırmak için, aralarında huzursuzluk oluşması için gibi nedenlerden dolayı da kullanılabilmektedir. Bu bakımdan soğan büyüsünün kara büyü mü rahmani büyü mü olduğu kişinin niyetine göre değişiklik göstermektedir. Ayırma büyüsü olarak genellikle sevdiği kişinin eşinden boşanmasını veya sevgilisinden ayrılması için talep edilmektedir. Ayrıca oğlu veya kızını eşinden ayırmak için de istenmektedir.

SOĞAN BÜYÜSÜ GÜNAH MI

Soğan büyüsünün günah olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil zira çift taraflı yapılan bir büyü. Kişinin niyeti ne derece temiz ise günah olma ihtimali de o kadar düşük olacaktır. Bazı istisnai durumların olması da yine kişinin niyetine göre ölçülmelidir. Mesela bir kadın eşinden şiddet görüyor ve ailesi buna engel olmak istiyor ancak kadın boşanmaya yanaşmıyor. Doğal olarak bu kişinin anne veya babası kızının kurtulmasını istiyor ancak doğal yollardan bir çare bulamıyor. Medyumlardan yardım talep ederek bu evliliğin bitmesini istiyor ve ayırma büyüsü yaptırıyor. Burada yapılan işlem kara büyü olarak görülse de kişinin niyeti mutlu olan bir evliliği bozmak değil kızını kurtarmak.

SOĞAN BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Soğan Büyüsünün nasıl yapıldığı insanlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisidir. Ancak uzman olmayan kişilerin soğan büyüsü dahil hiç bir büyüyü yapmaması daha faydalıdır. Zira büyüler deneme yanılma yöntemiyle bulunabilecek bir ilim değildir ve bir işlem eksik yapıldığı takdirde bir çok kötü olayın meydana gelme ihtimali çok yüksektir.

Soğan büyüsünü yapabilmek için öncelikle çift başlı sarıya yakın bir soğan temin edilmesi gerekmektedir birde büyü yapılacak kişilerin bazı bilgileri öğrenilmelidir. Bunlar tamamlandıktan sonra büyü yapma işlemine geçilir. Öncelikle soğanın kabuğu ve içi birbirinden ayırılır ve bu işlem sırasında kişilerin isimleri belli sayılarda söylenir. Daha sonra kişinin niyetine göre soğana belirli sayıda delikler açılır. Daha sonra soğanın ayırılan kabukları tılsımlı sözler söylenerek yakılır ve soğanın içi ikiye ayrılır. Kabukları yakılan külleri soğanın içine koyularak kapatılır ve lastikler tutturulur. Daha sonra kimsenin ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilir. Soğan çürümeye başladıkça büyü de etkisini göstermeye başlayacaktır. Soğan tamamen çürüdükten sonra büyü etkisini tamamen göstermiş olacağı için atılmasında bir sakınca yoktur.