Sinop ilimizde isteklerine kavuşmak ve daha rahat bir hayat yaşamak isteyen insanlar bu konuda en büyük yardımı medyumlarda bulmuşlardır. Tabi ki medyumluk ilminin değerinin anlaşılması ile beraber bu ilmi bilmediği halde kişilere vaatler veren kişi sayısı da artış göstermektedir. Yapılan istatistiklere göre bu konuda en büyük avantajları da konum bazında yapılan aramalardan kaynaklanmaktadır. Sinop ilimizde medyum arayan kişiler genellikle Sinop medyum, Boyabat medyum, Gerze medyum, Ayancık medyum, durağan medyum gibi kelimelerle arama yapmaktadır. Bu şekilde medyum arayan kişilerinse bazı sorunlarla karşılaşması kaçınılmazdır.

Öncelikle medyumluk ilmi mesafelerle değerlendirilecek bir ilim değildir yani bir medyumun size yakın veya uzak olması yapacağı işleme etki etmeyecektir. Bu yüzden yakın medyumla çalışmak değilde yakın medyum arayan kişiler için bu şekilde arama yapmak sorun teşkil etmektedir. Zaten güvenilir ve gerçek medyum aradığınız zaman çevrenizde ki medyumlar gerçek medyum ise yine onu bulmuş olacaksınız. Bu yüzden medyum ararken ilk dikkat edilmesi gereken konu bu ilimde tecrübeli ve güvenilir bir medyum bulmaktır. Bu şekilde hem bu sözde medyumlara prim verilmemiş olur hem de kişi isteklerine daha kısa sürede ve daha etkili şekilde kavuşmuş olur.

MEDYUMA GÜVENMEK ÖNEMLİ MİDİR?

Medyuma güven duymak bu ilimde ki en önemli etkenlerden birisidir. Yani kişi medyuma güvenmediği takdirde o medyum çok iyi de olsa yapacağı işlem çok etkili bir işlem olmayacaktır. Bu yüzden bir medyumla çalışmaya karar vermeden önce o medyuma güven duymanız gerekmektedir. Tabi ki o medyumu daha önceden tanımıyorsanız güven duymanız da biraz daha zor olacaktır. Bu yüzden o medyumla çalışmış kişilerin yorumlarına bakmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra yaptıracağınız işlem hakkında bir ön araştırma yaparak medyuma bu konuda bir kaç soru sormanız medyuma güven duymanızı biraz daha kolaylaştıracaktır.

Peki bu güven konusu neden bu kadar önemlidir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bir medyuma güven duymadığınız zaman beyin otomatik olarak negatif enerji dalgaları üretecektir. Medyum her ne kadar bu ilimde tecrübe sahibi ise de bu negatif enerji yapılan işleme de etki edecektir. Bu yüzden güven duymadığınız bir medyumla çalışmamanız daha faydalıdır.