• Büyü yaptırdığım kişi ya da kişiler büyü yapıldığını anlar mı?

Yapılacak işlem yapım aşamasında korunmaya alındığı takdirde anlaşılması mümkün değildir. Medyum Orhan AKAY bu konulara özellikle hassasiyet göstererek yapılan işlemleri korumaya alıp kilit vurmaktadır. Bu sebepten dolayı yapılan işlemin anlaşılması olası bir durum değildir. Ancak kişi büyü belirtilerinden ziyade bakım amaçlı bir medyumdan yardım aldığı takdirde medyumun uzmanlığı dahilinde büyü yapıldığını öğrenilebilir. Ancak yine de büyünün kim tarafından yapıldığının anlaşılması mümkün değildir.

• Büyü ters etki gösterir mi?

Güvenilir, gerçek ve ruhsatlı bir medyumdan yardım alındığı takdirde böyle bir sorun yaşanması olası bir durum değildir. Büyünün ters tepmemesi için çalışacağınız medyumun önemi çok büyüktür.

• Büyüye nasıl kilit vurulur, kilit vurmak ne demektir?

Yapılan Büyüye kilit vurma işlemi bir çok medyum tarafından dikkat edilmeyen bir durumdur. Ancak kişinin isteklerine sorunsuz bir şekilde kavuşması için bu duruma dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden Medyum Orhan Akay yapacağı işlemleri kilit altına alarak bir nevi yapılan işlemleri sağlama almaktadır.

• Büyü yaptırmak günah mıdır?

Medyumlardan yardım isteyen insanlar genellikle hayatta bir çok sorunla baş etmek zorunda kalan kişilerdir. Bu kişiler zamanla karşılaşılan sorunları çoğalmasıyla bir nevi alternative bir yöntem aramaktadır. Medyumlardan yardım almakta bu yöntemlerin başında gelmektedir. Zira Allah (cc) zaten bu ilimleri insanların hayatında karşılaştığı zorluları yenmesi adına insanlara bahşetmiştir. Yani Allah bir çok derdin dermanını bu şekilde insanlara göndererek rahmetini hiçbir zaman bizden esirgememiştir. Peki bu durumda büyüden faydalanılması günah değil mi gibi bir düşünce oluşabilir. Ancak Allah insanlara irade verdiği gibi büyü konularında da iyi ve kötü büyüleri insanlara göndermiştir. Büyünün günah olup olmadığı ise kişinin niyetine göre belirlenecek bir durumdur. Zira ameller niyetlere göredir. Bu yüzden şu büyü günah bu değil demek yerine büyü yaptıracak kişinin niyeti ne yönde buna bakmalıyız.

• Nasıl medyum olunur, Medyum olmak için ne yapmam gerekir?

Nasıl medyum olunacağı bir çok insan tarafından merak edilen bir konudur. Ancak kişi medyum yetenekleri ile bu dünyaya gönderilmemiş ise medyumluk yapması gibi bir durum söz konusu değildir. Aksi takdirde yapılan işlemler bir çok bakımdan yarar değil zarar getirecektir.

• Fal ve bakım sonradan öğrenilen, zamanla gelişen bir uğraş mıdır?

Her ne falı olursa olsun 6. His kapsamında gerçekleşen bir olaydır. 6. His ise kişinin sonradan öğreneceği bir şey değildir. 6. His kişide doğuştan gelen bazı özelliklerden birisidir. Ve bir kas gibi zamanla kullanıldıkça gelişen bir özelliktir ancak belirttiğim gibi kişinin doğuşundan gelen belirli bir yetenek seviyesi dahilindedir. Bakım ise fala göre daha farklı bir durumdur. bakım için kişinin doğuştan yetenek sahibi olması gerekir öbür türü bakım gerçekleştirilemez.

• Aşk büyüsünün etkisi ömür boyu devam eder mi?

Burada baz alınması gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin başında ise yardım alınacak medyumun uzman olması ve tecrübesi olması gerekmektedir. Medyum Orhan AKAY uzun yılların bilgi ve tecrübesiyle bir çok insanı isteğine kavuşturmuş ve mutlu bir ömür yaşamalarını sağlamıştır. Bu yüzden kişiler hala medyum Orhan AKAY’ın ziyaretine gelerek mutlulukları için teşekkür etmektedir.

• Büyü yaptıranlara cin musallatı olur mu?

Yine büyü yaptıracak kişiye cin musallat olup olmayacağı konusu sıkça merak edilen konulardandır. Burada öncelikle baz alınması gereken konu medyumun tecrübesidir. Medyum ne kadar uzman ve tecrübe sahibi ise cin musallat olması veya buna benzer sorunlarla karşılaşma ihtimali o kadar düşük olacaktır.

• Büyü yaptırmak tehlikeli midir?

Eğer kişiye yapılan işlem büyü işlemi ise ve kişiye konu hakkında bazı görevler verilmiş ise ve büyü yaptıran kişi bu görevleri eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmişse büyünün hiçbir zararı yoktur.

• Büyülerde sonuç garantisi verilir mi?

Bu aslında en çok merak edilen ve bir çok insanı yanlışa götüren bir sorudur. Zira büyü olsun vefk olsun dua olsun Allah tarafından kabul edilen işlemlerdir. Allah dilemediği sürece hiç bir işlem gerçekleşmeyeceği gibi bunu medyumun yaptığını düşünmekte günahtır. Medyumlar size garanti verdiğini söylese de bu aslında olası bir durum değildir. Medyum Orhan Akay binlerce insanı isteğine kavuşturduğu halde bunu asla kendinden görmedi. Zira medyumlar kişileri isteğine kavuşturan insanlar olmaktan ziyade bunun için önemli bir vesiledir.

• Vefk ile büyü arasındaki fark nedir?

Vefk oldukça etkili bir dua şekli demektir. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse vefk bir mercek görevi görür ve bütün güneş enerjisini bir noktaya toplayarak kişinin yaptıracağı işleme dua olarak odak oluşturur. Bu yol sayesinde kişi isteğine kavuşmuş olur. Büyü ise bir şeyi direk olarak el ile değiştirmektir diyebiliriz.

• Bakım ile fal arasındaki fark nedir?

Fallar genelde 6. His doğrultusunda gerçekleşen tahmin üzerinedir. Tabiri caizse kişilere kehanette bulunulur. Bakımda ise bir kesinlik söz konusudur.

• Muska yaptırmak ve kişiyi etkilemek büyüye girer mi?

Muska yaptırmak kesinlikle büyü sınıfına dahil değildir. Muskalar genel olarak rahmani işlemlerdendir. • Uzaktan büyü, vefk, muska, tılsım gibi işlemler yaptırılarak medyumlardan destek alınabilir mi? Bu aslında bir çok bakımdan kişiye yarar sağlayacak bir olaydır. Zira eskiden insanlar mecburi olarak yakında bulunan medyum veya hocalardan yardım almak zorunda kalıyordu. Bu durumda ise medyumun yada hocanın bilgi ve tecrübesi çok fazla önemsenmemekteydi. Bu yüzden de özellikle Anadolu’nun köylük bölgelerinde bir çok cin olayı yaşanmaktaydı. Teknoloinin gelişmesiyle birlikte ise bir çok insan internet üzerinden veya telefon ile medyumlarla iletişime geçerek yardım alabilmektedir. Özellikle medyumların araştırılması ve güvenilir, gerçek medyum bulmak internet üzerinden daha kolay yapılabilmektedir. Özellikle medyumlarla çalışmış insanların yorumlarını okumak medyum hakkında bir çok bilgi verecektir.

• Bana büyü yapılmasından korkuyorum bana yapılabilecek muhtemel büyüden nasıl korunabilirim?

Bu gibi durumlardan korunmanın en etkili yöntemi kişinin üzerinde koruyucu vefk yada muska gibi bir nesne taşımasıdır. Bu gibi işlemlerin yapılması kişinin yaşayacağı bir çok olumsuz olayın önüne geçtiği için ülkemizde de bir çok insan bu muskalardan faydalanmaktadır..

• Nazardan korunmanın yöntemi var mıdır?

Nazarda dahil bir çok olumsuz olaydan korunmanın yegane yolu koruyucu vefk ve muska hazırlatmaktır.

• Hamile bir kimsenin yaptırdığı büyünün bebeğe zararı olur mu?

Uzman bir medyumdan yardım alınarak yapılan işlemler sonucunda kişilerin herhangi olumsuz bir olay ya da zararla karşılaşma ihtimali yoktur.

• Bir kişiye yapılan büyü tüm haneyi etkiler mi?

Bu konu yapılan işleme göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Büyü kişiye yapıldığı takdirde hane halkının bu büyüden etkilenmesi söz konusu değildir.Ancak özellikle kara büyü yapıldığı takdirde hane halkı büyüden etkilenmese dahi büyü yapılan kişinin olumsuz davranışlarından etkilenecektir.

• Üzerimde büyü olup olmadığını nasıl anlarım?

Üzerinizde büyü olup olmadığını anlamanın en kolay yolu uzman bir medyumdan yardım alarak bakım yaptırılarak öğrenilir. Bu sayede üzerinizde büyü olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

• Cinlerle arkadaş olunur mu?

Öncelikle böyle bir durumun söz konusu olması muhtemel değildir. Zira onlarla arkadaşlık yaptığını sanan bir çok insan olmasına ragmen cinler o insanları bazı planları için kullanmaktadır. Bu yüzden cinlerle arkadaşlık kurulması diye bir şey olmayacağı gibi bir cinin kişiyle irtibata geçmesi tehlikeli bir durumdur.

• Büyünün bozulduğunu nasıl anlarım?

Büyünün bozulup bozulmadığını anlamanın en kolay yolu medyumdan yardım alarak bakım yaptırmaktır. Bu sayede üzerinizde büyü olup olmadığı büyü bozma işlemi yapılmışsa büyünün bozulup bozulmadığı ya da yaptırdığınız büyünün devam edip etmediği öğrenilebilir.

• Cinleri herkesin görebilmesi mümkün müdür?

Herkesin cinleri görmesi mümkün değildir. Cinleri görmek için gözlerimizdeki perdenin kalkması gerekir. Cinlerin kendini gösterip göstermemesi ise bir yere kadar cinlerin elindedir. Yani isteyen bir cin kendini herkese gösteremez.

• Dua edip ve namaz kılarsak büyüden korunabilir miyiz, büyüler bize sorun oluşturur mu?

Büyüden korunmanın yollarını dini yükümlülüklerimiz olan oruç tutmak, namaz kılmak gibi farzlarla karıştırmamak gerekir. Yapılan bir büyü sarhoş bir insana da namaz kılıp orucunu tutan insana da aynı şekilde etki edecektir. Büyüden korunmak için de medyumlardan yardım alınması en garanti yoldur.

• Her musallatın, cin çarpmasının bir büyü ile ilgisi var mıdır?

Hayır değildir. Musallatın ve cin çarpmasının birçok farklı nedeni olabilir ve musallat ya da cin çarpması için illa ki büyü yapılmasına gerek yoktur.

• Büyülerin etkisi zaman içerisinde herhangi bir değişim olur mu, azalır mı, biter mi?

Dışarıdan herhangi bir etki olmadığı takdirde büyünün etkisinde herhangi bir azalma, ya da bozulma olmaz.

• El alınarak medyum olunabilir mi, el almak nasıl olur, el almak ne demek?

El almak işin ehli kimseden icazet almak ve “Sen artık oldun” gibi bir şey demektir. Ancak el alınarak medyum olunmaz. Medyumluk doğuştan yetenekler gerektiren bir ilimdir. El alınarak bu yeteneklerin yeterli olarak kullanılıp kullanılmadığına el veren kişi karar vererek kişiye icazet verir.

• İnternetteki medyumlara nasıl güvenebilirim?

İnternetteki bir çok medyumu araştırarak medyum hakkında yeterli bilgi sahibi olmak mümkün. Ancak bunun için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle medyumun işlemler hakkında bilgisi, medyumdan yardım alan kişilerin yapmış olduğu yorumlar ve medyumun tecrübesi medyum seçiminde en önemli faktörlerdir. Medyum Orhan AKAY kendine has yöntemleri ve tecrübesi sayesinde binlerce insana yardım etmiş güvenilir bir medyumdur. Ve benimsediği en önemli sözü ; Burası ilim dergahıdır Kapalı kapıların anahtarıdır. Hangi kapı kilitsiz yapılmıştır ki açılmasın dişi, Yeter ki doğru anahtarı bulsun kişi.