SEVGİLİMİ EVLiLiĞE NASIL iKNA EDERİM

Birbirini seven insanlar hem daha doğru olduğu için hem de kalp bağının herkes tarafından bilinmesi için eski zamanlardan beri evliliğe önem vermiştir. Ancak bazı durumlarda insanlar birbirini seviyor olsa dahi çeşitli nedenlerden dolayı evlilik gerçekleşmez. Bu da haliyle evlenmek isteyen insanın moralinin bozulmasına ve sıkıntı yaşamasına sebep olan bir durumdur. Bazen taraflardan birisi evlenmek istemez bu da korktuğu ya da emin olamadığı içindir. Bazen aileler evliliğe onay vermediği için bazen de kişilerin maddi durumu iyi olmadığı için evlilik işlemi gerçekleşmez. Bunun gibi daha bir sürü nedenden dolayı insanlar mutluluğunu erteler ve ertelenen bu süre içerisinde doğal olarak huzursuz olur. Özellikle kadınlar bu konuda biraz daha hassas oldukları için evlilik işlemi uzadığı her gün iç sıkıntısı da büyümektedir. Bizim ilk tavsiyemiz kişilerin doğal yollardan birbirleriyle evlenerek mutlu bir hayat yaşamalarıdır. Ancak bazı durumlarda doğal yollardan evlilik işleminin gerçekleşmemesi durumunda medyumlardan yardım alınması en doğru seçenektir.

EVLİLİĞİN DİNİMİZDEKİ ÖNEMİ

Kuran-ı Kerim'de ve Peygamber Efendimiz'in bir çok Hadis-i Şerif'lerinde evliliğin önemi vurgulanmaktadır. Bu yüzden evlilik olayı bizim için çok kutsal bir yere sahiptir. Ve kişilerin evliliklerinin ertelenmesi durumunda Allah bize bazı ilimler yoluyla bunu kolay kılmıştır. Eğer taraflardan birisi evlenmek istemiyorsa, aileler karşı çıkıyorsa ya da buna benzer sebeplerden dolayı kişiler evlenemiyorsa uzman kişilerden yardım alınması en doğru yol olacaktır.

EVLİLİK BÜYÜSÜ GÜNAH MI

Herhangi bir art niyet taşınmadığı sürece evlilik büyüsünün yapılması günah değildir. Evlilik İslam toplumunda çok özel bir yere sahiptir ve evlilikte keramet olduğu da çoğu Hadis'te vurgulanmaktadır. Böyle bir durumda kişilerin art niyet göstermesi de pek olası bir durum olmayacağı için evlilik büyüsü yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle evlilikten korkan birisi sizi sevdiği seviyorsa evlendiği zaman daha mutlu olacaktır. Korkular genellikle anlık durumlar için geçerli bir durumdur ve olay yaşanmaya başladıktan sonra korkular kaybolacaktır. Eğer aileler evliliğe karşı çıkıyorsa bazı ilimlerden yardım alarak onların kişiler hakkında olan olumsuz görüşlerini değiştirmek gerekir.