Sarımsak büyüsü günümüzde bir çok toplum tarafından kullanılmakta olan ve çeşitli amaçlar için yapılabilen oldukça etkili büyülerden bir tanesidir. Sarımsak büyüsünün bazı kullanım alanları kötü varlıkları uzak tutmak, sevgi bağını güçlendirmek, birini aşık etmek gibi sebeplerdir. Ancak aksi şekilde kara büyü olarakta kullanılan sarımsak büyüsünü kişileri ayırmak, kötü ruhları musallat etmek ya da insanları psikolojik olarak huzursuz etmek içinde kullanılabilir. Günümüzde özellikle Türkiye, İran gibi orta doğu ülkelerinde sıklıkla kullanılan sarımsak büyüsü bir çok insanın tercih ettiği bir büyüdür. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşmamak için uzman bir medyumdan yardım alınması gerekmektedir. Aksi takdirde büyünün yapılış amacı etkisiz olacağı gibi kötü sonuçlar doğurması kuvvetle muhtemeldir. Büyü işlemleri her ne kadar basit görünse de kesinlikle bilmeyen kişiler tarafından denenmemelidir. Zira büyü bozma işlemi kolay olmadığı gibi bazı durumlarda bozulması oldukça zordur. Medyumlara bu yüzden bir çok insan başvurmakta ve sorunları yerine yanlış yapılan büyülerden kurtulmak istemektedir. Bu da ülkemizde bir çok insanın ya büyü yapmayı kendi denediği ya da uzman olmayan kişilerden yardım aldığı anlamına gelir. Ve maalesef bir çok insan yaşadığı bu olumsuz olaylardan sonra bu ilimlerden uzak durmakta ve Allah'ın göndermiş olduğu bu ilimlerden faydalanmamaktadır.

Ancak Allah bize bu ilimleri sıkıntılarımızdan kurtulalım veya isteklerimize kavuşalım diye göndermiştir. Her ne kadar bu ilimleri kullanmak zorunlu olmasa da bu ilimlerden faydalanmak bir çok sorunu çözmektedir. Burada karar kişiye ait olmakla birlikte en faydalı çözüm tabiki Allah'ın bize göndermiş olduğu ilimlerden faydalanmaktır.

SARIMSAK BÜYÜSÜ GÜNAH MI

Daha önce bir çok yazımızda da belirttiğimiz gibi büyülerin günah olup olmadığı kişinin niyeti dahilinde olacak bir şeydir. Peygamber efendimizin Hadisi Şeriflerinde bahsettiği ameller niyetlere göredir sözü bunun için en güzel örnektir. Zira burada büyü yaptıran kişi zaten günah olup olmadığını kendisi kalben bilmektedir. Ancak bazı insanlar büyünün her türlüsünün günah olduğunu iddia etmektedir. Böyle bir düşünce tamamı ile yanlıştır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Allah'ın bize bu ilimleri göndermesinin temel sebebi sorunlarımızdan kurtulmamız ve isteklerimize kavuşmamız içindir. Ama bunu kötülük için kullandığımız takdirde cezasız kalmayacağı da yine Kuran-ı Kerimde buyrulmuştur.