Sakız büyüsü eski zamanlardan beri sıklıkla yapılan bir büyü olsa da yapımının zorluğu sebebiyle son zamanlarda çok tercih edilmeyen bir büyüdür. Tercih edilmemesinin nedenlerinden birisi de işlem sırasında yapılacak ufak bir hatanın yapan kişiye olumsuz şekilde yansıyacak olmasından dolayıdır. Bu yüzden medyumlar genel olarak sakız büyüsünü yapmak yerine alternatif büyü işlemleri yapmayı daha çok tercih etmektedir. Ancak sakız büyüsünün çok etkili bir büyü olduğu için medyum Orhan Akay kişilerin istekleri doğrultusunda sakız büyüsünü yapmaktadır.

SAKIZ BÜYÜSÜ NE İÇİN YAPILIR

Sakız büyüsü çok ağızlı büyülerden birisidir ancak en çok kullanıldığı alan kişiyi kendine aşık etmek için kullanılmaktadır. Özellikle belli bir zaman platonik aşk yaşamış ve bunun acısını çekmiş kişiler tarafından istendiği zaman çok daha etkili olmaktadır. Bu amaçla yapıldığı takdirde kişi sizin farkınızda varacak ve kalbinde sizinle ilgili sürekli bir heyecan belirecektir. Ve zaman içerisinde o da size topu  duygular besleyecek ve bunu belli edecektir. Bir başka kullanım alanı ise eşler veya sevgililer arasında bağlama büyüsü ya da küsler arasında barış olması için yapılmaktadır. Kara büyü olarakta evde huzursuzluk, eşler arasında kavga, tartışma çıkarmak gibi sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. Sakız büyüsünün en zor tarafı sakıza yapılacak olan büyünün büyü yapılacak kişinin evine ya da iş yerine bir yere bırakılmasıdır.

SAKIZ BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Sakız büyüsüde yukarıda da belirttiğimiz gibi medyumlar tarafından çok tercih edilmeyen bir büyüdür. Zira yanlış bir hata yapan kişinin ölümüyle dahi sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden sakız büyüsünün nasıl yapıldığını bilen medyum sayısı oldukça azdır. Sakız büyüsünün bu kadar tehlikeli olması bazı sorunları da beraberinde getireceği için burada nasıl yapıldığını kabaca anlatacağız. Uzman bir medyumdan yardım alınmadan sakız büyüsünü kesinlikle denenmemelidir. Sakız büyüsü kişinin istediğine göre yapılacağı için  işlem sırası ve kullanılan bazı malzemeler farklılık gösterecektir. Bu yüzden sakız büyüsü nasıl yapılır sorusuna tek bir cevap vermek doğru olmayacaktır. Bu yüzden sakız büyüsü yaptırmak istediğiniz takdirde niyetinize göre nasıl yapılacağını medyum belirleyecektir. Sakız büyünün yapımında genel olarak sakız, temiz toprak ve tılsımlı sözler kullanılmaktadır. Diğer malzemeler ise kişinin isteğine göre değişkenlik gösterecektir.