Rize ilimizde çok sayıda insan dertlerine çare olması amacıyla çeşitli yollar aramaktadır, bunların en başında ise medyumluk ilmi yer almaktadır. Rize ilimizde her geçen sene artan nüfus ile birlikte insanların sıkıntıları da paralel olarak artmaktadır. Özellikle son 5 senede ülkemizde anti-depresan kullanımı yüzde 75 artış göstermiştir. Ruh sağlığıyla ilgili problemler oldukça fazladır, ruh hastaneleri yüzde yüz doluluk oranına ulaşmıştır. Buradan da anlaşılacağı gibi yolunda gitmeyen bir şeyler var ve insanlar bu durumdan bir kurtulmak için bir yol aramaktadır. Medyumluk ilmi ise bu konuda insanların en büyük yardımcısı olmuştur ve insanlar artık medyumluk ilminin değerini anlamaya başladılar.

Tabi ki medyumluk ilmine bu kadar rağbet edilmesi bazı istismarcı insanların da iştahını kabartmaya başladı. İnsanların kendi sorunları yetmezmiş gibi bir de bu tür insanlarla uğraşmak zorunda kalıyor. Medyumluk ilmiyle alakası olmadığı halde bu ilmi kullanmaya çalışan ve insanları dolandıran bu varlıklar elbetteki ahirette bunun hesabını verecektir. Ama insanlar bu dünyada mağdur olmamak için daha dikkatli olmak zorundadır. Özellikle medyum ararken kullanılan kelimelere dikkat etmek sizi bu tür insanlardan uzak tutacaktır. Rize'de medyum ararken genelde Rize medyum, Çayeli medyum, Ardeşen medyum, pazar medyum, fındıklı medyum kelimeleri kullanılmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi güvenilir medyum aramak yerine insanlar yakın medyum bulmaya çalışmaktadır. Bu da tabi ki bu anlattığımız sözde medyumların işine yaramaktadır.

MEDYUM KONUM İLİŞKİSİ

Medyumun yakın ve uzak olması yapılan işleme hiç bir şekilde etki etmemektedir. Bu yüzden özellikle internet üzeri yapılan aramalar da anlamlı kelimelerle arama yapmak daha mantıklı bir yoldur. Örneğin güvenilir medyum, gerçek medyum, ünlü medyum gibi kelimelerle arama yapmak daha faydalı sonuçlar verecektir. Daha sonra güvenilir olarak bulduğunuz medyum hakkında bir ön araştırma yaparsanız daha olumlu sonuçlar almanız kuvvetle muhtemel. Daha önce o medyumla çalışan insanların yorumlarını okumak ise güvenilir medyumu anlamanız konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Tabi ki bu yollarla güvenilir medyum bulmak yüzde yüz ile yarayan bir yöntem değil. Ama konum bazlı yapılan aramalara göre güvenilir medyumu bulmak bu şekilde çok daha kolay olacaktır.