Pirinç büyüsü genellikle bereket, zihin açıklığı, aşık ettirmek veya kişiyi kendine bağlamak için toplumumuzda en yaygın olarak istenen büyülerdendir. Ancak okunmuş pirinç olarak kullanılan pirinçler pirinç büyüsüyle karıştırılmamalıdır. Zira okunmuş pirinçler daha çok basit işlemler için tercih edildiği gibi kişiye özel değildir. Pirinç büyüsü, okunmuş pirince göre çok daha etkili ve kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Ev veya işyerinde bereketin artması, kişinin olumsuz düşüncelerden kurtulması, birini kendine bağlamak veya aşık ettirmek en fazla bilinen etkilerindendir. Ancak bazı durumlarda pirinç büyüsü ters olarak bir evin bereketinin azaltmak, eş veya sevgililerin arasını bozmak, zihin bulanıklığı yaşatmak için de kullanılabilmektedir. Kişinin niyetine göre büyüde pirinç dışında kullanılacak malzemeler de farklılık gösterecektir.

PiRiNÇ BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Pirinç büyüsünü yapmak için öncelikle büyü yapılacak kişinin adı, doğum yeri ve tarihi, anne adı gibi bilgiler öğrenilmelidir. Daha sonra bazı hesaplamalar yapılarak büyü için kullanılacak malzemeler ve pirinç sayısı belirlenir. Bazı kaynaklarda pirinç miktarı net olarak söylenir ancak işlemin daha etkili olması için pirinç miktarı kişinin bilgileri doğrultusunda hesaplanmalıdır. Belirlenen pirinç miktarı ve malzemeler temin edildikten sonra büyü işlemine başlanır. Pirinçler bir tasa koyularak belirlenen malzeme ile karıştırılır. Bu malzemeler bazen su, bazen safran mürekkebi gibi gıdalardan oluşmaktadır. Karıştırılma işlemi sırasında tılsımlı sözler söylenir ve çeşitli dualar okunur.

Daha sonra pirinçler tastan çıkarılarak kuru bir tasa koyulur ve tılsımlı sözler yazılan kağıtla tasın ağzı kapatılır. Bu şekilde 2 gece muhafaza edilen pirinçler son okumaları da tamamlandıktan sonra kişiye gönderilir. Büyü yapılacak kişiye bu pirinçlerin bir şekilde yedirilmesi gerekmektedir. Toplumumuzda en çok tercih edilen yöntem pirinçlerin yemeğe karıştırılmasıdır. Bu şekilde kişinin pirinçleri yemesi daha kolay olacaktır.

PİRİNÇ BÜYÜSÜ KAÇ GÜNDE ETKİ EDER

Büyü yapılacak kişi pirinçleri yedikten sonra etkisini yavaşça kişiye tesir etmeye başlayacaktır. Bu etki her geçen gün artacak ve kişinin niyeti her ne ise zamanla gerçekleşecektir. Tahmini olarak pirinç büyüsü 1 ay içerisinde etkisini göstermektedir ancak bu süre daha kısa veya uzun olabileceği için bu süreyi baz almamak daha doğru olacaktır.