Ordu ilimizde medyum arayan insanların genel sorunlarından birisi de uzman ve tecrübeli bir medyum bulamamaktır. Bunun sebebi ise Ordu ilimizde özellikle internet üzeri yapılan aramalarda yakın medyum bulma çabasından kaynaklıdır. İstatistiklere göre Ordu ilimizde en çok aranan kelimeler ordu medyum, altınordu medyum, Ünye medyum, Fatsa medyum, perşembe medyum kelimeleridir. Buradan da anlaşılacağı üzere Ordu'da yaşayan insanlar genel olarak uzman bir medyumdan ziyade yakın medyum arayışı içerisindedir.

Hayatta her şey bir sebep sonuç ilişkisi içinde gerçekleşir bu yüzden herhangi kötü bir sonuçla karşılaştığımız zaman bunun sebeplerine bakmamız gerekir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki insanları aldatan kişilerin en büyük özelliği hitabet sanatıdır. Yani yakında bulunan sözde medyum bu ilim konusunda bilgi sahibi değilse bile sizi kelimeleri kullanarak etkileyecektir. Medyumların sizi etkileyeceği konu kesinlikle kelimeleri olmamalıdır. Bu yüzden internet üzeri yapılan aramalar da yakında bulunan medyum aramak yerine güvenilir bir medyum aramak daha doğru bir hareket olacaktır. Medyumu iyi araştırmak özellikle daha önce o medyumla çalışmış insanların yorumlarını göz önünde bulundurmak bu konuda size en fazla yardımı olacak bilgilerdir.

MEDYUM İYİ BİR HATİP MİDİR?

Medyumlar arasında da iyi konuşan ve ikna kabiliyeti yüksek kişiler olabilir ama medyum seçerken bu konunun çok önemi yoktur. Ama şunu söylemekte fayda var ki insanların duygularını istismar eden kişiler kesinlikle iyi bir hatiptir ve ikna kabiliyetleri yüksektir. Bu yüzden medyum ararken medyumla görüşmeden önce o medyum hakkında bir ön araştırma yapmak çok önemli bir konudur. Medyumlar genellikle konuşma şeklinden veya ikna kabiliyetinden ziyade medyumluk ilmiyle size yardımcı olabilir. Bu yüzden ordu medyum, altınordu medyum veya Fatsa medyum gibi kelimelerle arama yaparak yakın medyum aramak yarardan çok zarar getirebilir. Türkiye'de medyumluk ilmine yıllarını vermiş ve insanları isteklerine kavuşturmuş bir çok medyum varken konum bazlı yapılan aramalar kişinin yanılmasında en büyük paya sahiptir. Medyum Orhan AKAY 17 yıllık tecrübesiyle Ordu'da yaşayan insanların en büyük yardımcılarından birisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Kişileri isteklerine kavuşturan medyum Orhan AKAY bu yüzden Orduluların sevgi ve saygısını kazanmış güvenilir bir medyumdur.