Nohut büyüsü yapılışı ve etkisi itibariyle hem kendine aşık ettirmek hem de kişileri birbirinden ayırmak için çift yönlü olarak yapılan büyülerden birisidir. Nohut büyüsünü yaptıran kişinin niyeti ne yönde olursa olsun tesiri yapılan kişinin benliğine etki ederek duygularına yön veren güçlü bir etkiye sahiptir. Büyünün güçlü etkisinin yanı sıra uzman bir kişiden yardım alınmadığı takdirde sonuçları da çok kötü olacaktır. Özellikle yanlış yapıldığı takdir de  kişinin psikolojik olarak zayıflamasına ve intihara meyilli bir hale gelmesine yol açmaktadır. Bu yüzden nohut büyüsü yaptırmak için uzman bir medyumdan yardım alınması bunun gibi istenmeyen sorunların yaşanmamasını sağlayacaktır.

NOHUT BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Nohut büyüsünü yapabilmek için yapılacak kadın veya erkeğin isimlerindeki sessiz harfler ve yaşları hesabı yapılarak gerekli nohut temin edilmelidir. Halk dilinde 41 adet nohut ile yapıldığı düşünülen bu büyü hakkındaki görüş aslında yanlıştır. Çünkü nohut miktarı kişinin ismine ve yaşına göre değişkenlik göstermektedir. 41 adet nohutla yapılması görüşü eski bir kitaptan edinilen bilgiler yüzünden bu derece yaygındır. Ancak bu kitapta örnek verilen kişinin isim ve yaş hesabı ortalaması 41 olduğu için 41 adet nohut ile yapılması gerekmektedir. Herkes için aynı sayıda nohutla yapılması büyünün istenmeyen etkiler göstermesine sebep olacaktır.

Kadın ve erkeğin isimlerindeki sessiz harfler ve yaş hesabı hesaplandıktan sonra çıkan sonuç dahilinde nohutlar işaretlendikten sonra kadın ve erkeği temsil edecek şekilde ayrı kaplara koyulur. Daha sonra kişinin niyeti ne ise ona göre tılsımlı sözler okunarak kişinin istediği söylenir. Eğer kişi aşık etmek amacıyla nohut büyüsü yaptırıyorsa ayrı kaplardaki nohutlar birleştirilerek bir odada muhafaza edilir. Eğer ayırmak amacıyla yapılıyorsa nohutlar birbirine karıştırılmaz ve ayrı kaplarda ayrı odalar da muhafaza edilir. Bu süre içerisinde yine tılsımlı sözcükler okunarak nohutların kişilerin kalbine dokunması ve duygularına yön vermesi işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra nohutlar aynı kaptaysa yani aşık ettirmek için yapılıyorsa bu nohutlar aynı yerde toprağa gömülür. Eğer ayırmak için yapılıyorsa yani nohutlar ayrı kapta ise bu nohutlar birbirinden uzak yerlere gömülür. Son olarak toprakla üstleri kapatıldıktan sonra gerekli ayetler ve tılsımlı sözler okunarak işlem tamamlanır.

NOHUT BÜYÜSÜ KAÇ GÜNDE ETKİ EDER

Nohut büyüsü genellikle 2 hafta içinde etkisini göstermektedir ve 2 haftadan sonra büyünün etkisi azalmaz tam tersine her geçen gün etkisini artırır. Burada baz alınan 2 hafta insanların genel olarak etkisini gördüğü süredir ancak bu süre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.