İnsanların bir çoğu çeşitli sebeplerden dolayı büyü yaptırmaktan, vefki hazırlatmaktan, bu anlamda belirli ilimlerden faydalanmaktan çekinirler. Bunun sebebi ise genel olarak insanların büyü yaptırmanın, vefk hazırlatmanın günah olduğunu düşündükleri içindir. Ancak Allah-u Teala bu ilimleri belirli sıkıntılarımızdan kurtulalım ve O na şükredelim diye insanlara göndermiştir. Bu anlamda düşünüldüğü zaman bu ilimlere günah demekte aslında insanların günah işlemesine sebep olacak bir durumdur. Kuran-ı Kerim'de bu hususla ilgili olarak Allah'ın size helâl kıldıklarını kendinize haram kılmayın ve haddi aşmayın buyrulmaktadır. Ancak insanlar tabiri caizse kraldan çok kralcılı olmakta ve Allah'ın bize helal kıldığı şeylerin de günah olduğunu iddia etmektedir. Böyle delilsiz bir iddia ise bazen insanı Allah'a şirk koşmak gibi en büyük günaha bile yöneltebilmektedir.

AŞK VEFKi HAZIRLATMA

Aşk vefki genel olarak büyüye göre daha uzun bir zaman içerisinde hazırlanıyor olsa da kişi sabırlı olduğu sürece vefkin etkisi de çok güçlü olacaktır. Vefkin daha uzun bir sürede hazırlanıyor olmasının sebebide kişiye özel olarak yapılmasından ve bir çok etkenin belirlenmesininden dolayıdır. Vefk hazırlanırken kişinin belirli bilgileri doğrultusunda Ecbed ilmine göre bazı hesaplamaları yapılmalıdır. Bu hesaplamalar tekrar kontrol edilmeli ve kesinlikle en ufak bir yanlış dahi yapılmamalıdır. Bu hesaplamalar sonucunda hangi vefkin ne zaman ve nasıl hazırlanacağı belirlenmelidir. Bu gibi bir çok etken belirlendiği için vefkin hazırlanışı da haliyle daha çok vakit alacaktır. Vefk yaptıracak kişi bu sebeplerden dolayı sabırlı olmalı ve umudunu asla kaybetmemelidir.

AŞK VEFKİ NASIL HAZIRLANIR

Aşk vefkini hazırlayacak kişinin uzman olması son derece önemli bir konudur zira vefk hazırlanırken bir çok etken göz önünde bulundurulacaktır. Bu etkenler hesaplanırken en ufak bir hata yapılması vefki olumsuz etkileyecek ve yarardan çok zararı olacaktır. Bu yüzden  hesaplamaların doğruluğunun teyit edilmesi için 2 - 3 kere hesaplanmasında fayda vardır. Yani vefki hazırlayacak kişi ne kadar tecrübeliyse vefkin etkileri de doğru orantılı olarak o kadar güçlü olacaktır. Sorunsuz bir şekilde vefk hazırlatmak istiyorsanız öncelikle yardım alacağınız kişinin tecrübesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu aşama da kişiye düşen ise dua etmek, sabırlı olmak ve umudunu kaybetmemektir.