Bazı büyülerin daha etkili olması için büyü yapılmış nesnelerin, muska ya da vefklerin evinize, iş yerinize ya da yakınınızda bir yere koyulması gerekmektedir. Bu yüzden evinizde ya da çevrenizde büyü yapılmış olduğunu düşündüğünüz bir nesne bulduğunuz zaman bir medyuma danışmalısınız. Bu esnada kesinlikle nesneye herhangi bir zarar vermemelisiniz, muska bulmuşsanız açmamalısınız. Nesneye verilecek herhangi bir zarar büyünün bozulmasını zorlaştıracaktır. Bazı internet sitelerinde muska bulunduğunda açılması ya da büyü yapılan nesne bulunduğu zaman yok edilmesi gerektiği söylenmektedir. Ancak nasıl bir büyü yapıldığı öğrenilmeden kesinlikle böyle bir yol denenmemelidir. Aksi takdirde yapılan büyünün etkileri devam edeceği gibi büyüyü bozmakta zorlaşacaktır.

EVDE BULUNACAK BÜYÜ MALZEMELERİ

Evde, iş yerinizde ya da yakın çevrenizde büyü yapıldığı gösteren en büyük somut delil muskalardır. Bu şekilde hem eve yerleştirilmesi daha kolay olacak hem de bulunduğu zaman çok şüphe uyandırmayacaktır. Zira muska bir çok evde bulunsa dahi çok fazla önemsemez çünkü ya eskilerden kaldığı ya da herhangi olumsuz bir etkisi olmayacağı düşünülür. Oysa sizin haberiniz olmadan evde bulduğunuz muska büyü yapıldığının en büyük kanıtıdır. Bunun dışında yine iğneye batırılmış sabun, kan bulaşmış bir nesne ya da evde olmayan değişik nesneler evlere en fazla koyulan büyü malzemelerindendir.

MUSKA BULUNUNCA NE YAPILMALI

Çevrenizde herhangi bir büyü malzemesi olduğunu düşündüğünüz nesne bulursanız ilk önce uzman bir kişiye danışmalısınız. Hatta mümkünse bu kişinin evinize gelmesi daha iyi olacaktır. Ancak bazı insanlar evine bir medyumun gelmesini istemez bu şekilde hem büyü yapan kişinin haberi olacaktır hem de insanlar dedikodunuzu yapacaktır. Buna benzer nedenlerden dolayı çekiniyorsanız büyü yapıldığını düşündüğünüz nesneyi uzman kişiye gönderebilirsiniz. Daha sonra medyum nesnenin üzerinde belirli işlemler yaparak büyü için mi kullanıldığını, büyü içinse nasıl bir büyü olduğunu öğrenecektir.

Daha sonra büyünün nasıl bozulması gerektiğini ve isteğiniz doğrultusunda  bu büyüyü kimin ne amaçla yaptığını size söyleyecektir. Bazı durumlarda kişiler bunu öğrenmek istemez çünkü bu büyüyü yaptıran kişi evinize rahatlıkla girip çıkan tanıdığınız birisidir. Bu bakımdan medyumlarda genellikle bu isimleri söylemek istemez çünkü öğrenildiği zaman kişi suçunu kabul etmeyecektir. Suçunu kabul etmediği gibi elinizde yeterli kanıt olmadığı için çevrenize de delirmiş olduğunuzu iddia edecektir. Her ne kadar siz haklı olsanız çevrenizde bulunan insanlar artık size başka bir gözle bakmaya başlayacaktır. Bu yüzden ancak kişilerin isteği doğrultusunda büyü yaptıran kişinin ismi verilir.