Muğla ilimizde isteklerine kavuşmak isteyen insanlar çeşitli yollara başvurmaktadır bu konuda en büyük yardımı ise medyumlar sağlamaktadır. Muğla ilimizde yaklaşık olarak 950 bin civarında insan yaşamaktadır ve nüfusu sürekli olarak artış göstermektedir. Artan nüfus sebebiyle insanların dertleri de paralel ölçüde bir artış göstermektedir. İnsanlar sıkıntılarından kurtulmak için veya isteklerine kavuşmak içinse bu konuda medyumlara başvurmaktadır. Medyumlar bu konuda Muğla halkının en büyük yardımcılarından birisidir ve insanlar bu yüzden her geçen gün medyumlara daha fazla başvurmaktadır. Bunu fırsat bilen bazı duygu istismarcısı kişilerse hiç bilmedikleri halde bu ilme de el atmışlar ve insanların çaresizliklerinden yararlanmaya çalışmaktadır. Bu sözde medyumların bu kadar çok olmasının en büyük sebeplerinden birisi de konum bazında yapılan aramalardan kaynaklanmaktadır.

Muğla'da yaşayan insanlar genel olarak Muğla medyum, bodrum medyum, Fethiye medyum, Milas medyum, menteşe medyum kelimeleri ile arama yapmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi Muğla'da yaşayan insanların genel görüşü medyumun yakın olması yapacağı işlemin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Ama maalesef ki bu tamamen yanlış bir inanıştır. Gerçek hiç bir medyum bu ilimlerde mesafelerin önemli olduğunu söyleyemez çünkü böyle bir şey yoktur. Eğer bu doğru bir inanış olsaydı zaten yapılan işlem çok etkili bir işlem olmaktan ziyade kısa mesafeli bir işlem olurdu. Medyumluk ilmi manevi bir ilim olduğundan mesafelerin bu konuda kesinlikle bir önemi yoktur. Konum bazlı yapılan aramalar ise sözde medyumların daha çok işine gelmekte ve kişinin kendisini sınırlandırmaktadır. Ülkemizde bu ilme yıllarını vermiş ilim sahibi medyumlar varken kişinin kendisini konuma sınırlandırması ise trajikomik bir durumdur aslında.

MUĞLA'DA GÜVENİLİR MEDYUM

Muğla veya çevresinde medyum aramak yerine uzman bir medyum aramak kişiyi isteklerine daha erken kavuşturacaktır. Bir medyumun Muğla veya çevresinde olması o medyumun iyi olduğu anlamına gelmez. Medyumluk ilminde önemli olan medyumun ilim ve tecrübesidir. Eğer bir medyumda bu özellikler yoksa size çok yakın olsa  bile yapacağı işlem çok uzun süreli bir etki göstermeyecektir. Medyum Orhan AKAY 17 yıllık tecrübesiyle Muğla'da yaşayan insanların en büyük yardımcılarından birisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Sizde güvenilir bir medyum arayışı içerisindeyseniz ve isteklerine kavuşmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.