Medyum fiyatları bir çok insan tarafından merak edilen bir konu olmasıyla beraber bir çok insan bunun nedenini merak etmekte ve bir cevap aramaktadır. Öncelikle insanların kafasındaki en büyük soru işareti olan medyumların neden kendileri için bu ilimleri kullanmadığı sorusunu ele alalım. Öncelikle gerçek medyumlar zenginlik peşinde olan insanlar değildir ve bu ilimler kendilerine insanlara yardım etmesi için bahşedilmiştir. Bu durumda medyum kendisi için belirli işlem yaparak zengin olabilir ve insanlara ücretsiz yardım edebilir gibi bir soru gelebilir. Ancak böyle bir durumda sadece ihtiyaç sahipleri değil herkes medyumlardan yardım talep eder ve istekler anlamsızlaşır.

Buna bir örnek verecek olursak şüphesiz Allah'ın insanların ibadet etmelerine ya da herhangi bir şey yapmalarına ihtiyacı yoktur. Ancak bu dünyada bize irade vererek bazı görevleri yerine getirmemizi buyurmuştur. Oruç tutmak, namaz kılmak, zekat vermek gibi ve bakıldığı zaman Allah'ın bunların hiç birine ihtiyacı yoktur. Peki bu durumda neden bize bu görevler verilmiştir. Cevabı basit eğer bu görevler verilmeseydi bir çok insan hiç bir şey yapmadan cennete girebilecekti. O zamanda hem bu dünyada yaratılmamızın bir manası kalmayacaktı hem de insanların niyetleri belli olmayacaktı.Bu örneği vermemizin sebebi ise bu ilimler insanlar zor zamanda kaldığı zaman Allah'ın onlara kolaylık sağlaması için biz insanlara bahşedilmiştir. Aynı şekilde medyumlar herkese ücretsiz olarak bu hizmeti vermeye kalksa insanların istekleri sürekli artacak ve şükretmek yerine daha aç gözlü olacaklardır. Bu durumda gerçekten zor durumda olan insanlar mağdur olacak ve bu ilimler yardım amacını kaybedecektir.

MEDYUMLAR NE KADAR KAZANIYOR

Gerçek medyumların insanlardan talep ettiği paranın bir çoğu kişinin istemiş olduğu büyü için kullanıcak malzemelere verilmektedir. Bu yüzden de medyumlar yapacağı işlem için farklı fiyatlar talep etmektedir. Bu yüzden medyumun sizden talep ettiği ücret tamamı ile medyuma kazanç sağlamaz. Medyumun talep etmiş olduğu fiyattan kazanmış olduğu miktar ailesinin geçimini sağlayacak kadardır. Bunun dışında kişilerden çok yüksek meblağlar talep eden kişiler kesinlikle gerçek medyumla karıştırılmamalıdır. Onlar zaten bu dünyada kul hakkı yiyerek hem bu dünyada hem de ahirette cezalarını çekecektir. Burada anlatılan medyumlar insanlara yardımcı olmak amacıyla bu ilmi icra eden kişilere istinaden yazılmıştır.

MEDYUMLAR NEDEN BAŞKA BİR İŞ YAPMAZ

Bir çok insanın merak ettiği bir başka konu ise medyumlar neden normal bir işte çalışmaz ve insanlardan geçimini sağlayacak para kazanır. Yani medyumluk ilmini sadece insanlara yardım amacıyla yapsa ve kalan sürede normal bir işte çalışsa nasıl olur? Bu aslında bir çok medyum tarafından denenmiş ve olumsuz geçmiş bir süreçtir. Medyum Orhan AKAY bunu daha önce yapmaya çalışmış ama bu süre zarfında insanların yoğun taleplerine yetişmekte zorluklar çekmiştir. Yani gün boyu insanlara yardım etme imkanı varken sadece iş zamanı dışında yardım etmek bir çok insanın yardım almasına da engel olmaktadır. Bu yüzden medyumluk ilmini icra eden insanlar genellikle bir meslekte çalışmak yerine Allah'ın vermiş olduğu bu ilimlerle insanlara yardımcı olmaktadır.