Medyum araması yapılırken bazı detaylara dikkat etmek sizi isteklerinize sorunsuz olarak ulaştıracak gerçek bir medyum bulmanızı sağlayacaktır.

EN İYİ MEDYUM KİMDİR

Özellikle internet üzeri medyum araması yapan insanların en çok karşılaştığı sonuçlardan birisi kendisinin en iyi medyum! olduğunu iddia eden kişilerdir. Peki en iyi medyum kimdir gerçekten en iyi medyum diye bir şey var mıdır? Öncelikle en iyi kelimesi bir konu ya da ilim hakkında herkesten çok bilgiye sahip olan ve onu hem teoride hem de pratikte yapan kişilere denilmektedir. En iyi medyum olduğunu iddia eden kişilerin ise bunu ispatlaması imkansıza yakındır. Çünkü en iyi olduğunu iddia eden kişinin bütün medyumların bilgisinden daha fazla bilgiye sahip olması ve başarı oranının hepsinden fazla olması gerekmektedir. Her medyumun kendine göre bir çalışma prensibi ve yöntemi vardır bütün bu yöntemlerin bilinmesi ise çok zordur.

Hiç bir medyum bildiği ilimleri ulu orta beyan etmez zira bunun sonucunda doğacak bütün olumsuzluklar medyumun sorumluluğundadır. Ülkemizde başarı oranı çok yüksek ve geniş bilgi birikimine sahip yüzlerce medyum vardır. Uzman medyumlar aralarında senin ilmin daha iyi benim ilmim daha güçlü gibi bir polemiğe asla girmez. Çünkü öncelikli olan Allah'ın bizlere bahşetmiş olduğu bu ilmi ulaştırabildiğimiz kadar çok insana ulaştırarak onların daha mutlu bir hayat yaşamalarına vesile olmaktır. En iyi olduğunu iddia etmek ise kibirden başka bir şey olmadığı gibi Allah-u Teala'nın'da hiç bir zaman hoş görmediği bir duygudur. Medyum araması yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken konu medyum olduğunu iddia eden bu gibi insanların kullandığı kelimelere dikkat etmektir.

YAKIN OLAN MEDYUM ARAMAK

Medyum arayan insanların bu konuda yaptığı yanlışlardan birisi de arama yaparken kullandığı kelimelerden kaynaklanmaktadır. İnsanlar bir medyuma ihtiyaç duyduğu zaman genel olarak yakında bulunan bir medyum arayışı içerisindedir ama aslında bu daha sıkıntılı bir yoldur. İnsanların yakın olan medyumu aramasının sebebi yapılacak işlemin daha etkili olacağı gibi bir ön yargıdan ibarettir. Bu ön yargı ise eski zamanlar da insanların mecburi olarak kendine yakın olan medyum veya hocalara gitmesinden kaynaklıdır. Eski zamanlarda teknoloji bu kadar gelişmediği için insanlar mecburen yakında olan hocalara gitmek zorundaydı. Özellikle Anadolu'nun köy - kasaba gibi yerlerinde cinlerin insanlara musallat olmaları ya da kara büyü olayları olduğunu, biraz olsun araştıran herkes görebilir. Bunun nedeni ise tamamen bu ilimleri yeterince bilmeyen kişilerin yapmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır. Büyü ilmini yapabilmek için yetenek, bilgi, tecrübe ve doğuştan gelen bazı özellikler gibi meziyetlere sahip olunması gerekmektedir. Aksi halde yapılan büyü ya etkisiz olacaktır ya da istenilen etkinin tam tersi çeşitli olumsuzluklara yol açacaktır.