Kütahya şehrimizde yaklaşık olarak 570 bin civarında insan yaşamaktadır ve insanlar çeşitli nedenlerden dolayı medyum aramaktadır. Özellikle büyü bozdurmak, evlilik büyüsü, aşk büyüsü, bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü Kütahya ilimizde en çok istenen büyülerdir. İnsanların isteklerine kavuşmasındaki engel ise genellikle konum bazlı yapılan aramalardan kaynaklanmaktadır. Kütahya'da yaşayan insanlar genellikle Kütahya medyum, tavşanlı medyum, Simav medyum, Gediz medyum, Emet medyum kelimeleri ile arama yapmaktadır. Bu yüzden de gerçek medyumlardan çok sözde medyumlara denk gelmektedirler ve bu da dolaylı olarak kişinin isteklerine kavuşmasındaki en büyük engellerden birisidir.

Konum bazlı arama yapmak yerine güvenilir, ilim sahibi bu işi insanların iyiliği için yapan medyumları bulursanız isteklerinize kavuşmanız daha kolay olacaktır. Zaten bu vasıflara sahip bir medyum Kütahya'da var ise o zaman yine onu bulacaksınız ama farkı sözde medyumlara prim vermemiş olmanızdır. Böylelikle hem bu işi gerçekten bilen insanlara yaptırarak isteklerinize kavuşursunuz hem de bu sözde medyumlar bu işten böylelikle vazgeçmiş olur. Bu sözde medyumların bu kadar çok olmasının sebeplerinden birisi de konum bazlı yapılan aramalardan kaynaklanmaktadır. Bir diğer önemli sebep ise insanların isteklerine kavuşmak için acele ve sabırsız davranarak bu tür kişilerin yalanlarına inanmak istemesinden dolayıdır.

3 GÜNDE KESİN ETKİ YALANI

Hiç bir medyum size kesin bir tarih veremez eğer bir medyum size kesin bir tarih veriyorsa o kişi büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Peki neden medyum kesin bir tarih veremez. Öncelikle şu ayrımı belirtmekte fayda var ki kişiyi isteklerine kavuşturan yüce Allah'tır. Medyumun buradaki görevi ise yardım isteyen kişileri bazı cinniler yardımıyla ve zararsız büyü yöntemleriyle isteklerine ulaştırmaktır. Buna kesin bir tarih verememesinin nedeni ise bu istekleri yüce Allah'ın ne zaman kabul edeceğini bilmemesinden kaynaklıdır. Allah duaları kabul edendir ama o aynı zaman da sabredenlerle beraberdir ve acele edenleri sevmez. Bu yüzden kişi ve medyum ne kadar acele ederse yapılan işlem o kadar zor olacaktır. Bu yüzden medyumlar kişilere kesin bir tarih veremez.

Ama özellikle son zamanlarda insanların duygularıyla oynayan bu şahsiyetler genellikle kişilerin acele etmesinden faydalanmaktadır. Bu yüzden de 3 günde kesin etki, 5 günde geri getirme büyüsü gibi sözlerle kendilerinden yardım isteyen insanların duygularını istismar etmektedirler.  Bir medyum size sadece tecrübelerine dayanarak tahmini bir süre verebilir ama kesin bir tarih veya süre vermesi söz konusu değildir.