Kurşun dökme kişilerin hayatında yaşadıkları çeşitli olumsuzlukların sonlandırılması için yapılan ve kişinin negatif enerjilerini yok eden bir  işlemdir. Eski zamanlardan beri çok yaygın olarak kullanılan kurşun dökmenin Anadolu'daki  tarihi ise bilindiği kadarıyla 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Kişilerin nazardan, cinlerden, kazadan, beladan vs korunması ve özellikle olumsuz düşüncelerinden kurtulması için uygulanmaktadır.

KURŞUN DÖKTÜRMENİN FAYDALARI

Kurşun dökmenin faydaları bugün artık bilimsel olarak kanıtlanan ve kişiye yarar sağladığı bilinen bir gerçektir. Bilimsel olarak kurşun elementinin periyodik tablodaki atom numarası 82'dir ve kararlı elementler arasında en yüksek atom numarasına sahiptir. Kurşun elementinin 3000 yıllık bir geçmişi olduğu ve yumuşak, kolay şekil alan, ağır, zehirleyici ve dövülen bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Kurşun elementinin özelliklerinden biri olan ayrıştırma sayesinde kişinin negatif enerjisinin dağılması ve pozitif enerjinin güçlenmesi sağlanır. Bu sayede kişinin üzerinde nazar, negatiflik gibi olumsuz duygular yok olur ve kişi manevi yönden rahatlar. Bunun örneği olarak kurşun dökme işlemi uzman kişiler tarafından yapılan insanlardaki pozitif duygu artışı kişiler tarafından onaylanmaktadır.

KURŞUN DÖKME HANGİ ARALIKLARLA YAPILMALIDIR

Kurşun dökme işleminin periyodik olarak her ay yapılması daha faydalıdır. Kurşun dökme işlemi sadece kişi olumsuz duygular beslediği, nazar değdiği veya bu gibi olumsuz olaylar olduktan sonra değil önce de yaptırılabilir. Toplumumuzda yaşayan insanlar genellikle kötü bir olay başımıza geldikten sonra önlem almaya meyillidir. Ama bu sakıncalı bir düşüncedir çünkü bazen bu kötü olaylar başımıza geldikten sonra işten işten geçmiş olabilir. Ayda bir kurşun döktürmek kişinin olumsuzluklar yaşamaması adına periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. 1 ay geçtikten sonra kişilerin olumsuzluk yaşama ihtimalleri daha fazladır bu yüzden ayda bir defa kurşun döktürmek her türlü olumsuz olaylardan korunmak için gereklidir.

KİMLER KURŞUN DÖKEBİLİR

Kurşun dökme işlemi toplumumuz tarafından oldukça bilinse de bu işlemi sadece uzman kişilerin yapması gerekmektedir. Öncelikle Kurşun dökecek kişinin bu konuda tecrübeli olması ve daha önce bu işleri yapan birisinden el alması gerekmektedir. Aksi takdirde kurşun dökme işlemi sorunsuz bir şekilde yapılsa bile kişiye herhangi bir yararı olması söz konusu değildir.