Kömür büyüsü genel olarak bir büyüden ziyade kömür kullanılarak yapılan büyülerin geneline denmektedir ve kara büyülerin vazgeçilmez maddelerindendir. Kömürler eski çağlardan beri insanların kara büyü hazırlamak için kullandığı maddelerin başında gelmektedir. Bu yüzden özellikle kara büyü yapılacağı zaman tılsımlı sözler kalem yerine kömür kullanılarak yazılmaktadır. Kara büyüler ise genellikle bir insanın hayatında çeşitli olumsuzluklar yaşaması için yapılan büyülerdir. Kısmet kapatma, evde huzursuzluk olması, kişileri ayırmak, psikolojilerini bozmak, sefalet yaşamalarını sağlamak en çok kara büyü yapılan sebeplerdendir.

NEDEN KARA BÜYÜYE İHTİYAÇ DUYULUR

İnsanoğlu yaradılışı gereği bir çok olumsuz duygu beslemektedir ve bu bizim dünyadaki sınavlarımızdan birisidir. İnsanlar genellikle kıskançlık, intikam alma, haset besleme ya da sevdiği insana kavuşmak için kara büyülerden medet ummaktadır. Her ne kadar bu sebepler bize ilkel olarak görünse de düşündüğümüz zaman çoğu insanın zaman zaman bu duyguları yaşadığını görmemiz mümkün. Sadece kara büyü yapan insanlar bu duyguları biraz daha fazla yaşayan ve karşıdaki insanı cezalandırmak isteyen bir yapıya sahipler.

KARA BÜYÜ YAPAN MEDYUM

Bir çok medyum Kara büyü ya da diğer büyüleri yaparken çok önemsemezler ve kişinin niyetine göre büyüyü belirlerler. Medyum Orhan AKAY kendisinden kara büyü talep eden insanların öncelikle niyetine bakmaktadır. Mesela bazı insanlar kara büyüyü haketmektedir örneğin karısına şiddet uygulayan bir insanın bu dünyadan cezasını çekmeden gitmemesi gerek.

KÖMÜR BÜYÜSÜ

Kömür ile yapılan büyüler için genellikle mangal kömürü kullanılması medyumlar tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Mangal kömürü kullanmak diğer kömürlere göre yapılan işleme çok daha fazla etki etmektedir. Özellikle kara büyü için hazırlanan vefklerin mangal kömürü ile yazılması yapılan işlemin çok daha güçlü olmasını sağlar. Ancak özellikle kara büyülerin yeteri bilgiye sahip olmayan insanlar tarafından yapılmaya çalışılması son derece tehlikelidir. Bu yüzden bu ilimler konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan insanların hiç bir şekilde bu işlemleri denememesi gerekmektedir. Aksi takdirde kişi isteklerine kavuşmak yerine çok daha kötü olaylarla karşılaşacak ve kurtulması da hiç kolay olmayacaktır. Bir medyumdan yardım alınsa dahi bazen bu yeterli olmayacaktır. Zira düzgün sarılan bir ip kolaylıkla açılabilir lakin karman çorman olmuş bir ipliği çözmek zaman alacaktır.