Kırşehir ilimiz de yaklaşık olarak 235 bin kişi ikamet etmektedir ve insanlar medyum bulmak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Bu yollardan en yaygın olanı ise genellikle internet üzerinden yapılan konum bazlı aramaları kapsamaktadır. Kırşehir şehrimiz de en çok kullanılan kelimeler Kırşehir medyum, kaman medyum, mucur medyum, Çiçekdağı medyum, Akpınar medyum kelimeleridir. Bu türde arama yapan kişiler ise genellikle daha çok problemle karşılamaktadır. İsteklerinin gerçekleşmesi bir yana bu konuda daha kötü deneyim yaşayan insanlar genellikle medyum Orhan AKAY'a bu yüzden başvurmaktadır. Kişi artık isteklerinden vazgeçmiş ve sözde medyumun yaptığı büyüden kurtulmak istemektedir. Bunun nedeni ise medyumluk ilmi asla hafife alınacak bir ilim değildir ve herkesin ulaşacağı kaynaklardan bu ilme girmek çok yanlıştır.

Medyumluk için belli bir bilgi birikiminden sonra ve bu ilim için gerekli beceriye sahipse kişinin ancak o zaman medyumluk yapması herkes için daha hayırlıdır. Günümüz de ise maalesef kendisine medyum diyen kişi herkesin ulaşacağı kaynaklardan yarım yamalak bilgiler öğrenerek bu ilmi yapmaya çalışmaktadır. Bu yüzden de hem kendisine başvuran kişiye hem de kendine zararı dokunmaktadır. Ama bu konuda genellikle olumsuz etkilenen taraf maalesef ki medyumdan yardım isteyen insanlardır. Bu medyumlar ise genellikle konum bazlı yapılan aramalar sonucu daha çok bulunmaktadır. Nedeni ise medyum arayan kişi güvenilir medyumdan ziyade konum bazlı aramalar yapmaktadır. Konumunuza yakın kişinin ise ilmi ondan sonra değerlendirilmektedir bu da insanların bu ilimde problem yaşamalarının en büyük etkenlerinden birisidir.

MEDYUM MESAFE İLİŞKİSİ

Bir medyuma ihtiyaç duyduğunuzda bu konu da en son dikkat etmeniz gereken konu medyumun konumu olmalıdır. Medyum yaptığı ilim sonucu insanları isteklerine ulaştıran kişidir ve herhangi bir medyum size konumun önemli olduğunu söylerse kesinlikle o kişiye itibar etmemenizi öneririz. Medyum size en uzak konumda olsa da eğer bu konuda yeterince ilim sahibi ise Allah'ın izniyle kişiyi isteklerine ulaştıracaktır. Konum bazlı yapılan aramalar daha iyi medyumlarla çalışmak varken önemsiz bir detay yüzünden kişinin arama alanını daraltmasına sebep olmaktadır. Bu da yukarıda bahsi geçen olumsuz olayların yaşanmasına sebebiyet verdiği için konumdan ziyade güvenilir medyum bulmak isteklerinize daha çabuk kavuşmanızı sağlayacaktır.