Kiriş Büyüsü bir çok topluluk tarafından kullanılan ve daha çok gönül ilişkilerini düzenlemek gibi amaçlar için hazırlanan büyülerden birisidir. Bir kişiyi sevdiğine kavuşturmak, evli bir insanın evine bağlılığını artırmak, gözü dışarıda olan insanların durulmasını sağlamak. gibi sebeplerden dolayı insanlar tarafından istenmektedir. Bu gibi hayır işlerinde kullanılan Kiriş büyüsü bazen de kişilere zarar vermek için de kullanılabilmektedir. İnsanlara zarar vermek amacıyla yapıldığı zaman Kiriş büyüsünün bozulması çok daha zordur. Bunun temel nedeni ise kara büyü olarak yapıldığı zaman kedi bağırsağı kullanılması gerekir. Kişilere zarar verilmek istendiğinde genellikle ya kişinin erkekliğini bağlayarak çocuk sahibi olması engellenmek istenir. Ya da dili bağlanarak eşine ya da sevdiklerine ters ve kötü cevaplar vermesi istenir. Kiriş büyüsünün çok güçlü bir etkisi olduğu için özellikle kara büyü olarak yapıldığı takdirde kişinin intihara daha meyilli hale geldiği unutulmamalıdır.

KİRİŞ BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Kiriş Büyüsünü yapabilmek için öncelikle kişinin niyetine göre malzeme temin edilmelidir. Yani kişinin niyeti iyi ve hayırlı bir şey içinse farklı malzemeler kişinin niyeti birilerine zarar vermekse farklı malzemeler kullanılması gerekir.

HAYIRLI NİYET

Kiriş Büyüsü yaparken kişilerin mutluluğu söz konusuysa ya da aradaki bir dargınlık sonlandırılmak isteniyorsa öncelikle Kiriş ipi temin edilmelidir. Daha sonra büyü yapılacak kişilerin adları ve  anne adları öğrenilmelidir. Daha sonra kişinin amacı dahilinde atılması gereken düğüm sayısı belirlenerek işleme başlanır. Kiriş ipine tılsımlı sözler ve kişinin niyeti söylenerek düğümler atılmaya başlanır ve kaç düğüm atılacaksa bu işlem tekrar eder. Son olarak düğümlenen bu ipler ortadan kesilerek kişilerin evlerinde bir yere saklanır. Büyü etkisini gösterene kadar düğümlerin evden çıkarılmaması gerekmektedir. İstenen amaca ulaşıldığı zaman son olarak bu düğümlü ipler saklandıkları yerden alınarak yakılır.

KİŞİYE ZARAR VERMEK

Kiriş Büyüsü birine zarar vermek amacıyla yapılıyorsa öncelikle bir kedinin bağırsağı bulunmalıdır. Büyüyü yaptıracak kişinin niyetine göre atılacak düğüm sayısı belirlendikten sonra işleme geçilir. Öncelikle temin edilen bağırsağa tılsımlı sözler ve kişinin niyeti söylenerek düğüm atılmaya  başlanır ve atılan her düğümde aynı işlem tekrar eder. Düğüm atma işlemi bittikten sonra düğümlenen bağırsak toprak, kan veya hayvan dışkısı gibi bir maddeyle kaplanır. Bu şekilde bir gece muhafaza edilen bu bağırsak son olarak bir mezarlığa gömülür ve işlem tamamlanır.