Kilit büyüsü Eski Mısır zamanlarından beri kullanılan ve kişileri isteğe göre olumlu ya da  olumsuz olarak iki yönlü etkileyebilen büyülerden birisidir. İlk olarak olumlu etkilerinden bahsedelim. Birisini bağlamak veya kendine aşık etmek Ayrıldığınız kişinin size dönmesini sağlamak Eşler arasındaki muhabbeti artırmak ve ayrılık ihtimalini ortadan kaldırmak Çocukların aileye karşı bağlılık duymasını ve denileni yapmasını sağlamak Eşlerin karşı tarafın ailesi tarafından sevilmesini sağlamak gibi sebepler için bu büyü yapılabilmektedir. Ancak bağlama ve aşık büyülerinden farklı olarak bu büyü yapıldığı zaman kişinin çevresinde bulunan insanlar da büyüden etkilenmektedir. Yani bu büyüyü birine yaptığınız zaman o kişinin ailesi ve çevresinde bulunan kişilerde size sevgi ve saygı duymaya başlar.

KİLİT BÜYÜSÜNÜ KARA BÜYÜ OLARAK KULLANMAK

Kilit büyüsünün çift taraflı bir büyü olduğu ve İki şekilde de kullanacağını belirtmiştik şimdi de kilit büyüsünün olumsuz olarak yapılması durumunu açıklayalım

Kilit büyüsü kara büyü olarak yapıldığında ve kişiye zarar verilmesi istendiğinde kişi psikolojik olarak kendini dışlanmış hissine kapılır. Etrafında bulunan insanların kendisini anlamadığını düşünür, huysuz, agresif ve uzlaşmaya kapalı bir duygu haline geçer. Buna benzer bir çok olumsuz olayla karşılaşır ve sonunda yalnızlığa mahkum olur. Ancak yine de kendiyle iletişim kurmaya çalışan kişilerle asla uzlaşmaz ve onları da çevresinden uzaklaştırır.

KİLİT BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Kilit büyüsünü yapabilmek için eski ve anahtarı olan tek taraflı açılabilen bir kilit temin edilmesi gerekmektedir. Kilidin yeni olmamasına dikkat edilmelidir hatta kilit ne kadar eskiyse büyünün etkisi de daha güçlü olacaktır. Daha sonra temin edilen bu kilit ve anahtarlar farklı torbalar koyulur ve kişinin niyetiyle beraber tılsımlı sözler söylenerek torbaların ağzı kapatılır ve 1 hafta muhafaza edilir. 1 haftanın sonunda torbalar alttan kesilerek kilit ile anahtarlar aynı torbaya koyulur ve tılsımlı sözler söylenerek kapatılır. Yine 1 hafta bu şekilde muhafaza edilen torba kesilir ve kilit kapatılarak diğer kesilen torba ve anahtarlar kor ateşte yakılır. Kilit ise deniz, göl gibi bir yerin ortalarına doğru fırlatılır. Bütün işlemler tamamlandıktan sonraki ilk hafta içerisinde büyü etkisini göstermeye başlayacaktır.