Ankara Keçiören ilçesinde yaşayan ve sorunlarından kurtulmak isteyen insanların bu konudaki en büyük yardımcısı medyumlar olmuştur. Özellikle son zamanlarda çeşitli sebeplerden dolayı medyumlara olan ilgi giderek artmaktadır. Bunun  başlıca sebebi artık bir çok insanın ruhsal ve psikolojik sorunlar yaşaması ve tıbbın bu konuda yetersiz kalmasıdır. Bir başka neden ise eski zamanlardan beri bir çok insanın bu ilimlerden faydalanarak sorunlarından kurtulmasından dolayıdır. Belli bir zaman medyumluk ilmini çağ dışı gibi gösteren zihniyet maalesef bir çok insanın vebalini alarak sorunlar yaşamalarına sebep olmuştur. Oysa gerek dinimiz gerek toplumumuz her çağda bu ilimlere gereken ilgiyi göstermiş ve faydalarını görmüştür. Zaten bu ilimlerin insanlara gönderilmesinin temel olarak iki sebebi vardır.

Birinci sebep insanların bu ilimlerden faydalanarak sorunlarından kurtulmaları veya isteklerine kavuşmaları için. Bu şekilde hem Allah'ın bizi bu dünyada yalnız bırakmadığını hem de verdiği her derdin bir dermanı olduğunu görebiliriz. Diğer sebebi ise insanların bu ilimleri ne için kullanması gerektiğini kendi iradelerine bırakmıştır. Yani ya bu ilimleri kötülük için kullanacak ve cezasını çekecek ya da kimseye zarar verme amacı gütmeden Allah'ın bize bir armağanı olarak faydalanacaktır. Burada büyünün ya da benzer işlemlerin günah olup olmadığı kişinin niyetine göre belirlenir.

KEÇiÖREN MEDYUM

Keçiören'de medyum arayan insanlar bu konuda internet üzerinden sıklıkla aramalar yapmaktadır. Bu konuda en çok Keçiören medyum, Keçiörende medyum adresleri, Keçiörende medyumlar, Keçiören büyü bozan medyum, Keçiören büyüler kelimeleri aranmaktadır. Medyum Orhan Akay Keçiörende yaşayan bir çok insana yardımcı olmuş ve Allah'ın da izniyle sıkıntılarından kurtulmalarına vesile olmuştur. Gerek ülkemizde gerek yurt dışında bu şekilde bir çok insanı isteklerine kavuşturan Orhan Akay bu sayede insanların sevgisini kazanmıştır. Yaptığı işlemlerde kendine has yöntemleri kullanan ve uzun yıllardır medyumluk ilmini icra eden Orhan Akay Allah'ında izniyle kendine başvuran insanların sıkıntılarını gidermektedir. Allah'ın insanlara göndermiş olduğu bu ilimleri kullanarak sıkıntılarından kurtulmaları yüce Allah'ın bizi aslında ne kadar düşündüğünü de göstermektedir. Zira isyan etmek asla bir çözüm olmadığı gibi Allah bu dünyada da ölüm hariç hiç bir dert dermansız yaratmamıştır. Bu yüzden de kendimizi kötü hissettiğimiz zaman bunun da elbet bir çaresi olduğunu unutmamamız gerekir.