Kayseri şehrimizde yaklaşık olarak 1 milyon 400 bin kişi yaşamaktadır ve insanlar yardım almak için medyumlara ihtiyaç duymaktadır. İnsanlar her ne kadar isteklerine ulaşmak istese de yapılan yanlış aramalar sonucu güvenilir medyum bulamayan insanlar isteklerine maalesef ulaşamamaktadır. Özellikle internet üzeri yapılan aramalar da genel olarak Kayseri medyum, Melikgazi medyum, Kocasinan medyum, Talas medyum, develi medyum, Yahyalı medyum en çok aranan kelimelerdir. İnternet dışında da medyum bulmak isteyen insanlar diğer insanlardan duyduğu Kayseri'de ikamet eden medyumları tercih etme eğilimindedir. Konum esas alınarak yapılan bu aramalar neticesinde ise maalesef isteklerine ulaşmak isteyen insanlar daha büyük sorunlarla karşılamaktadır. Bunun sebebi ise insanlar bu ilimde sadece konumuna yakın medyumları tercih ederek kendilerini sınırlandırmalarından dolayıdır. Konuma göre yapılan aramalar da ise bu ilimde kendini kanıtlamış medyumlardan ziyade kişilerin mecburiyetten ötürü başvurdukları medyumlar bulunabilir.

Bu yorumu konumunuza yakın olan medyumları kötülemek adına değil güvenilir bir medyumla çalışmanız için belirtiyoruz. Eğer güvenilir bir medyum ararsanız zaten yakınınızda bulunan medyum bu ilimde gerçekten bilgi sahibiyse yine onu bulmanız kuvvetle ihtimaldir. Bu yüzden konum bazlı aramalar yapmak yerine sizi isteklerine en sağlam ve etkili şekilde ulaştıracak medyum aramak son derece önemli bir konudur. Bunun neticesinde hem siz isteklerinize kavuşmuş olursunuz hem bu sözde medyumlar prim yapamaz hem de medyumluk ilmi bu insanlar  yüzünden kötü bir konuma gerilememiş olur.

KİŞİNİN İNANCI

Daha önce anlattığımız halde yine anlatmakta fayda var zira medyumluk ilmine başvuran kişinin bu konuda inancı, isteklerine ulaşması açısından büyük bir öneme sahiptir. Kişi eğer medyumluk ilmine inanmıyorsa bu konuda en tecrübeli medyumun yapacağı işlem dahi tam anlamıyla etkisini göstermeyecektir. Bu yüzden bu ilme inanmayan birisi için en iyi yol bu ilimden fayda ummamaktır. Eğer inanmadığı halde yine de medyumdan yardım isterse istekleri tam etkisini göstermediği için sorunu medyum da arayacaktır. Bu yüzden de maalesef ülkemizde medyumluk ilmine inanmayan bir sürü insan var. Oysa bu ilme inanmayan kişi medyumlar sayesinde isteklerine ulaşan milyonlarca insanı gözardı etmektedir. Bu yüzden isteklerine kavuşamayan kişi öncelikle bu konudaki inancını sorgulamalı. Eğer inancında sorun yoksa yani bu ilme gerçek manada inanan birisiyse bu sefer çalıştığı medyumun ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamalıdır.