İstanbul Kartal ilçesinde yaşayan insanlar genellikle isteklerine kavuşmak için ya da hayatındaki olumsuzluklardan kurtulmak için medyum aramaktadır. Gerçek medyumun bu dünyadaki görevi de zaten Allah'ın vermiş olduğu bu ilmi doğru yolda kullanarak insanlara yardımcı olmaktır. Çok eski zamanlardan beri çeşitli isimler altında medyumlar insanlara yardımcı olmuş ve bir çok sıkıntılarını gidermiş kişilerdir. Ancak bu kesinlikle medyumun yaptığı bir şey olarak algılanmamalıdır zira her şey Allah'ın takdirindedir. Medyumun bu dünyadaki görevi ise Allah'ın göndermiş olduğu bu ilimleri kullanarak insanların dileğinin gerçekleşmesi için bir aracıdır. Bu anlamda bakıldığı zaman medyumlar kesinlikle kibir sahibi olmamalı ve kendisini diğer insanlardan üstün görmemelidir. Zira şimdi internet üzerinde bu konuyla alakalı araştırmalar yapıldığı zaman medyum olduğunu söyleyen bir çok kişinin kibir sahibi olduğunu görmek mümkündür. Kibirlerinin en büyük örneği ise kendilerinin en iyi, en uzman, en tecrübeli medyum olduğunu iddia etmeleridir.

DOĞRU BİR MEDYUM NASIL OLMALI

Doğru bir medyum Allah'ın da izniyle kendisinden yardım isteyen insanları sorunsuz bir şekilde isteklerine kavuşturmalıdır. Ancak kesinlikle bu durumda kibire kapılmamalı ve her şeyin Allah'ın izniyle olduğunu unutmamalıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok medyum yapmış olduğu işlemlerin kendisi tarafından gerçekleştiğini iddia edebilmektedir. Ancak burada medyum kişinin isteklerinin gerçekleşmesi için bir vesiledir. Tabiki bu durumda yine elinden geleni yapmakla da mükelleftir. Yani nasıl olsa her şey Allah'ın inayetinde diyerek yetersiz bilgiyle medyumluk ilmini icra etmemelidir. Nasıl ki kadere inanan bir doktor hastası için ölüm saati gelmediyse zaten ne yapsak kurtulur ölüm saati geldiyse ne yapsak boş gibi bir düşünce de olamazsa medyumda bu düşüncede olmamalıdır. Yani önemli olan kendini bu ilimlerde yetiştirmek ve elinden geleni yapmaktır.

KARTAL MEDYUM

Kartal ilçesinde medyum arayan insanlar artık teknolojininde gelişmesiyle beraber internet üzerinden tecrübeli medyum bulabilmektir. Kartal'da en çok Kartal medyum, kartal büyü yapan medyum, kartal büyü bozan medyum, kartal medyumlar, kartalda medyum adresleri kelimelerini aramaktadır. Ancak burada kişi konum bazında arama yapmak yerine uzman medyum ararsa daha doğru bir arama şekli olacaktır.