Karaman ilimizde yaşayan ve isteklerine kavuşmak isteyen insanların en büyük yardımcıları medyumlar olmuştur. Son zamanlarda artan olumsuz olayları da göz önünde bulundurursak bugün pek çok insan anti-depresan ilaç kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde anti-depresan ilaç kullanımı yüzde 70 civarında artış göstermektedir. Halkımız her ne kadar bu tür ilaçlara daha çok ihtiyaç duysa da bu tür ilaçlar kimyasal madde kullanımdan dolayı da bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Bilim halen bu depresif olayların kaynağını açıklayamasa da büyü olaylarından kaynaklı olayların çokluğu ortadadır. Bu yüzden de artık insanlar bazı konular da bilimin yetersiz kaldığını ve medyumluk ilminin önemini anlamıştır.

Tabi ki medyumluk ilmine gösterilen bu kadar ilgi duygu istismarcısı insanların da bu ilmi kullanmasına ve insanların duygularıyla oynamasına sebep olmuştur. Bu tür insanlar hem bu ilmi kötülüklerine alet ettikleri için hem de kul hakkı yedikleri için ahirette hiç bir nasipleri de yoktur. Ama bu dünyada da bu tür insanlara denk gelmemek için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre medyum arayan insanlar daha çok kendisine yakın olan medyum arayışı içerisindedir. Genellikle Karaman medyum, Karaman büyü yapan hoca, Karaman büyü bozan hoca, Karaman güvenilir medyum, Karaman cinci hoca kelimeleridir. Bu tür bir anlayış ise eskiden gelen bir mecburiyetten dolayıdır. Eskiden insanların başka bir alternatifleri olmadığı için mecburen yakında bulunan medyum veya hocalardan yardım almak zorunda kalıyorlardı.

ÇAĞIMIZIN GERÇEĞİ İNTERNET

Çağımızın da gelişmesiyle birlikte artık insanlar özellikle internetten rahatlıkla uzman medyum bulabilmektedir. Artık medyumlar Türkiye'nin neresinde olduğu fark etmeksizin insanlara yardımcı olmaktadır. Medyum Orhan AKAY'da bu sayede Allah'ın bahşetmiş olduğu ilimle daha çok insana yardımcı olmaktadır. Türkiye'nin çeşitli illerinde yardım isteyen insanlara yardım eden Medyum Orhan AKAY bu sayede insanların sevgi ve saygısını kazanmış bir medyumdur. Bir çok ünlü insana da yardım eden Orhan AKAY hoca bu konuda gizliliğe çok önem vermekte bu yüzden de kesinlikle bu isimleri kullanmamaktadır. Orhan AKAY için önemli olan bu ilimle ulaşabildiği kadar çok insana yardım etmek ve bu sayede Allah'ın bahşettiği bu ilimin hakkını verebilmektir. Şu ana kadar uyguladı işlemlerle bir çok insana yardımcı olan Orhan AKAY bundan sonra da ömrünün yettiğince insanlara yardım etmeyi kendine bir borç bilmiştir.