Karabük ilimizde yaşayan insanlar dertlerine çare olması için veya isteklerine kavuşmak için bu konuda uzman bir medyum aramaktadır. Medyum ararken yapılan en büyük hatalardan birisi ise insanların eski alışkanlıklardan dolayı yakın medyumun daha iyi olduğu ön yargısıdır. Bu yüzden Karabük'de genellikle Karabük medyum, Karabük büyü yapan hoca, Karabük büyü bozan hoca, Karabük medyum adresleri, Karabük cinci hoca kelimeleri aranmaktadır. Bu tür aramalar ise genellikle insanların isteklerine kavuşmasındaki en büyük engellerden birisidir.

Eskiden insanlar mecburi kaldığı ve başka çaresi olmadığı için yakında bulunan medyum veya hocalardan yardım almak zorundaydı. Tabi bunun da çeşitli sorunlara yol açtığını görmek için geçmişte yapılan büyü olaylarını inceleyebiliriz. Herkesin bildiği gibi şimdiye kıyasla eski zamanlarda bir çok cin musallatı ve kara büyü olayları had safhadaydı. Bunun temel nedenini ise mecburi gidilen medyum veya hocaların bu ilimlerdeki yetersizliğinden kaynaklıydı. Bir çok medyum ve hocalar bu yüzden insanlara iyilik yapmak isterken aslında onlara tam olarak hakim olmadığı konularda bilerek veya bilmeyerek kötülük yapıyorlardı. Tabi bu her hoca ve medyum için geçerli değil ama tıpkı şimdi olduğu gibi o zaman da bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayan bir sürü medyum vardı. Bugünün en büyük avantajı ise artık çağımızın gelişmesiyle birlikte insanlar yakın veya uzak farketmez uzman bir medyumdan yardım alabilmektedir. Özellikle internet üzerinden bu ilimlere hakim olan uzman medyum bulmak daha kolay.

KARABÜK BÜYÜ YAPAN HOCA

Büyü yaptırmak veya isteklerinize kavuşmak istiyorsanız öncelikle bu ilimler konusunda tecrübeli bir medyumla çalışmanız daha faydalı olacaktır. Türkiye içerisinde bir çok medyum bulmanız mümkün fakat unutmamalısınız ki yapılan büyünün etkisi yapan kişinin ilmine göre değişir. Hatta bazen yaptırmak istediğiniz büyü bu ilimleri yarım yamalak bilen kişiler yüzünden başınıza olumsuz olaylar gelebilir. Bu yüzden de çoğu insan mağdur olmakta ve isteklerini unutmuş ve yapılan bu büyüleri bozdurmak için medyum aramaktadır.

MEDYUM ORHAN AKAY KİMDİR

Bu ilimler konusunda küçüklükten beri özellikle Doğu illerini gezen medyum Orhan AKAY bütün ilimleri araştırmış ve kendine has yöntemler geliştirmiş bir medyumdur. Bu yöntemlerle uzun yıllardan beri insanlara yardım eden Medyum Orhan AKAY'ın ünü ülke sınırlarını geçmiştir. Bir çok ünlü isim, avukatlar, milletvekilleri medyum Orhan AKAY'dan yardım almaktadır. Bunun en büyük sebebi ise kendi yöntemlerini kullanarak bir çok insanı isteğine kavuşturmasından dolayıdır. Ama Orhan AKAY bu konularda gizliliğe önem verdiğinden kesinlikle hiç bir ismi kullanarak kendi reklamını yapmamıştır. Zaten Orhan AKAY 'ın amacı Allah' ın bahşettiği bu ilimleri kullanarak elinden geldiği kadar çok insana yardım etmektir.