Dünyada pek çok kara büyü çeşidi vardır. Ülkemizde yaygınca kullanılan kara büyüler genellikle insanları birbirinden soğutmak, ayırmak veya belirli kişilere zarar vermek gibi nedenlerle yaptırılmaktadır. Kara büyü olarak ülkemizce sıklıkla yapılan büyüler:

SABUN BÜYÜSÜ

Ülkemizde sıklıkla kullanılan bu büyü türü yapılış amacına göre değişir. Toplumumuzda genellikle kara büyü olduğu ve genellikle insanları ayırmak için kullanıldığı bilgisi yaygındır. Fakat sadece bununla sınırlı değildir devamlı iç huzursuzluğu hissettirmek, yanlış kararlar verdirmek, işinden kovdurmak, sebepsiz yere herşeyin kötüye gitmesi gibi daha sayamadığımız bir çok yöntemde  kullanılabilir. Tabiki bunun dışında ak büyü veya zararsız büyüler için de kullanılabilir.

DOMUZ YAĞI BÜYÜSÜ

Ülkemizde en yaygın olan bir diğer büyü türüde domuz yağı büyüsüdür. Genellikle düzen bozmak için yapılır ve en çok kullanılan kara büyüklerden birisidir. Çünkü dinimizce yasak ve pis bir hayvan olan domuzun yağı kullanılır ve hayırlı işlerden çok uzaktır. Genellikle insanları birbirinden soğutmak, evde huzursuzluk, psikolojik sıkıntı vb durumlar için kullanılır. Çingene büyüsü Bu büyü de sabun ve domuz yağı büyüsü kadar sık kullanılmasa da yine yaygın olarak kullanılan kara büyüklerden birisidir. Erkeklerin karılarını aldatması ve kendi kendini ele vermesini sağlar. Böylece intikam alınacak kişinin evinde huzursuzluklar başlar.

YUMURTA BÜYÜSÜ

Anadolu da en yaygın kullanılan büyü çeşidi yumurta büyüsüdür. Yumurtanın akı ve sarısı kadını ve erkeği temsil eder. Bu büyü yapılan kişiler boşanır. Adet Kanı büyüsü Evli erkekleri bir başkasına kör kütük  aşık etmek için kullanılır. Öyle ki bu büyü yapılan kişinin gözü aşık olduğu kadından başkasını görmez. Büyünün tesiri çok etkilidir bu büyü yapılan erkek çocuklarını dahi gözden çıkarır.

PAPAZ BÜYÜSÜ

Bu büyü insanların iradelerini yanlış yönlendirmek için kullanılır. Bu büyüye maruz kalan kişi sürekli yanlış kararlar verir ve psikolojik olarak çok yıpratıcı bir döneme girer.

KARABİBER BÜYÜSÜ

Aile içi karmaşa için kullanılan büyü türüdür. Bu büyü yapılan hane halkı birbiriyle sürekli saçma tartışmalara girer ve kimse kimseyi dinlemez. Sonunda aile içi felaketlerle sürekli bir huzursuzluk ortamı oluşur.

MUM BÜYÜSÜ

Evli kadınları baştan çıkarmak için kullanılan bir büyüdür. Bu büyü yapılan kadın genelde kocasından zevk almamaya ve dışardan gelen uyarıcılara karşı zayıf bir irade göstermeye başlar ve sonunda kocasını aldatır.

KAŞIK BÜYÜSÜ

İki tane kaşık aracılığıyla yapılan bu büyü eşleri ayırmak için kullanıldığı gibi kişileri birbirine bağlamak içinde kullanılabilen bir büyüdür. Kişileri birbirine bağlamak için kullanılırsa zararsız büyüler kategorisine de eklenebilir.

VOODOO BÜYÜSÜ

Afrika-hint kökenli olan bu büyü türü en tehlikeli kara büyü olarak bilinir. Sebebi hem çok fazla bilgi gerektirir hem bozması çok zordur bazı durumlarda imkansızdır hem de tüm kontrol bir bebek sayesinde sizin elinizdedir. Yani düşmanınız hemen ölmez veya her an acı çekmez sadece siz istediğiniz an acı çeker. Büyünün yapılışı ise genel hatlarıyla düşmanınızın kullandığı küçük bir eşya parçasıyla yapılan ritüeller sonucunda ruhunun bir bez bebeğe aktarılmasıyla olur. Bu sayede siz ne zaman bu bebeğe acı çektirecek olsanız büyüyü yaptırdığınız kişi de aynı acıları çekecektir. Ama ülkemizde çok çok nadiren kullanılan bir büyüdür.