Kahramanmaraş ilimizde yaklaşık olarak 1 milyon 150 bin civarında insan yaşamaktadır ve en çok medyuma ihtiyaç duyulan illerimizden birisidir. Kahramanmaraş ilimizde en çok aranan kelimeler ise Kahramanmaraş medyum, Elbistan medyum, onikişubat medyum, dulkadiroğlu medyum, Afşin medyum kelimeleridir. Ama bu kelimelerle arama yapmak her zaman en yakında bulunan medyumları bulmanızı sağlamaz ki zaten buna gerekte yoktur. Bu kadar çok medyumun ve medyum olduğunu iddia eden kişinin olmasının en büyük sebeplerinden biriside bu yüzdendir. Eğer kişi konum bazında değilde uzman ve güvenilir bir medyum ararsa bu sözde medyumlardan da o kadar uzaklaşmış olur. Bu şekilde bu sözde medyumlara prim vermeyerek bu ilimde uzaklaşmasını sağlamakta mümkündür. Peki gerçek bir medyum bulmak için neler yapılmalıdır?

Öncelikle her işte olduğu gibi medyum ararken de arama yaparken kullandığımız kelimeler bizi doğruya götürecektir. Konum bazlı arama yerine güvenilir medyum, uzman medyum, profesyonel medyum gibi aramalar yapmak daha yerinde olacaktır. Bu şekilde yapılan aramalar da yine karşımıza gerçekten medyum olmayan kişiler çıksa bile konum bazlı aramaya göre çok daha az olacaktır. Güvenilir olduğunu düşündüğünüz bir medyum bulursanız onun içinde hakkında yapılan yorumlara bakmak gerçek medyum bulmanızı biraz daha kolaylaştıracaktır. Özellikle daha önce o medyumdan yardım almış kişilerin yaptığı yorumları göz önüne alırsanız medyum hakkında daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Medyumun fazla zamanını almadan medyuma yaptıracağınız işlem hakkında soru sormanız da yerinde bir davranış olacaktır. Bu sayede medyumun güvenilir olup olmadığı konusunda daha rahat bir seçim yapmış olursunuz.

GERÇEK MEDYUM NASIL ANLAŞILIR

Öncelikle medyumluk ilmi kesinlikle para kazanmaya yönelik yapılan bir ilim değildir. Eğer bir medyum her şeyden önce parayı göz önünde bulundurarak sizinle konuşuyorsa o sözde medyumdan uzak durmanız daha iyi olacaktır. Medyumun sizden para talep etmesi geçimini sağlamaya yönelik olduğu sürece normaldir. Ama güvenilir hiç bir medyum parayı göz önünde bulundurarak size yardım etmez. Medyumun amacı kişinin isteklerine ulaşmasına yönelik olmalıdır bu yüzden de sizden yüksek miktarlar talep etmezler. Medyumun isteyeceği miktar işlem için gereken malzemeler, kendisinin zor durumda kalmayacağı ve geçimini sağlayacağı kadardır.