Kabala Büyüsü veya Kabala Kehaneti Hz. Musa'ya Allah tarafından tebliğ edilen gizli sırların bazılarını yahudilerin bir kısmına anlatması üzerine zamanımıza kadar gelmiş bir büyüdür. Eski zamanlardan beri özellikle yahudiler tarafında kullanılan bu büyü günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Eski zamanlarda bazı devletler bir savaşa girmeden önce bu büyüyü kullanır ve kehanet sonucuna göre strateji geliştirir ya da savaşı ertelerlermiş. Bu büyü sayesinde gelecekle ilgili bazı şeyleri ön görmek mümkündür özellikle çağımızda aşk, evlilik gibi konularda yahudilerin sıkça başvurduğu bir büyüdür.  Her ne kadar yahudilerin kullandığı bir büyü olsa da eski zamanlardan beri Hristiyan ve müslümanlarının da zaman zaman kullandığı bir büyüdür.

Ama maalesef ki bu büyü zamanımıza gelene kadar tahrip edilmiş ve orjinalliğini yitirmiştir bu yüzden de müslümanlar tarafından çok tercih edilmemektedir. Medyum Orhan AKAY bu büyüyü kullanmak yerine Ledün ilminin tercih edilmesinin daha faydalı olduğu görüşündedir. Orjinalliğini yitirmiş bir büyü yapmak hem tehlikeli hem de garantisi olmayan bir işlemdir. Zaten bir çok bakımdan Ecbed hesabı ve Cifir ilmiyle de benzerlik gösteren bu büyüde her rakamın ayrı bir anlamı vardır.

KABALA BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

Kabala büyüsü yapacak kişinin öncelikle yahudi alfabesini, kabalistik rakamları ve yahudilerde ait sembollerin anlamlarını iyi derecede bilmesi gerekmektedir. İbranice dilini iyi şekilde anlaması, konuşması ve zihin kontrolü hakkında yeterince tecrübe sahibi olmalıdır. Ancak bu büyüyü yapacak kişi sayısı oldukça azdır çünkü bu bilgilerin yanı sıra Tevrattan da yardım alınması gerekmektedir. Ama hem Tevratın değiştirilmesi hem bu büyünün orjinalliğini yitirmesi bu büyünün çok sağlıklı olmayacağının bir delilidir. Her ne kadar hala yahudiler tarafından kullanılıyor olsa bile bunun yerine Allah'ın bize bahşettiği diğer ilimleri kullanmak daha faydalıdır.

Nasıl ki Tevrat değiştirildiği için Kuran-ı Kerim indirildiyse Kabala kehaneti de aslında Tevratla birlikte orjinalliğini yitirmiştir. Her ne kadar ülkemizde bu büyüyü yapacağını söyleyen kişiler olsa da bunun yerine Ledün ilmini kullanmak daha faydalı olacaktır. Hem bu şekilde gereksiz bir riske girmemiş olursunuz hem de bu büyüyü yaptığını iddia eden kişilere pirim vermemiş olursunuz. Zira aklın yolu birdir ve  uzman bir medyum bu büyüyü kullanmak yerine daha garantili büyüler kullanarak hem kendini hem kişiyi gereksiz bir riske atmamış olacaktır.