Isparta şehrimizde yaklaşık olarak 440 bin civarında insan yaşamaktadır ve medyum arayan kişiler genelde İnternet üzeri aramalar yapmaktadır. İnternet üzeri yapılan aramalar da ise genellikle Isparta medyum, yalvaç medyum, eğirdir medyum, Gelendost medyum, Keçiborlu medyum en çok aranan kelimelerdir. Yani Isparta ilimizde ikamet eden insanlar genellikle yakın olan medyumları aramaktadırlar. Tabi ki bu yanlış bir yöntem değilse bile kişiyi yanlışa götüren bir durumdur. Konum bazlı yapılan aramalar geni itibariyle kişinin isteklerine ulaşmasındaki en büyük engellerden birisidir. Dikkat ettiyseniz burada medyum aranırken güvenilirliğinden önce konumu esas alınmış.

Tabi ki bu konumu kişiye yakın olan medyumun kötü olduğu manasına gelmez sadece kişinin kendini sınırlandırdığı ve ilk önceliğinin konum olduğu görülmektedir. Oysa burada kişi isteklerine kavuşmak istiyorsa öncelikle güvenilir ve kendini isteklerine ulaştırabilecek medyumları aramalıdır. Nesne güvenilir medyum dediğimize gelirsek medyumluk ilminin en önemli detaylarından birisi de güven konusudur. Kişi medyuma ne kadar güvenirse medyumun yapacağı işlemin etkisi de o derece kuvvetli olacaktır. Tabi ki bu söylediklerimiz medyumluk ilmine yıllarını vermiş ve bu konuda gerçek manada ilim sahibi medyum bulan kişiler içindir. Ama kişinin bulduğu medyum ne kadar bu ilmi bilse de kişi medyuma güven duymuyorsa yapılan işlem maalesef çok etkili olmayacaktır. Güvenin neden bu kadar önemli olduğu konusuna gelirsek burada güvenden kasıt genel itibariyle kişinin medyuma ve bu ilme olan inancıdır.

İNANÇ VE MEDYUMLUK İLMİ

Hayatta herhangi bir konuda veya işte genel itibariyle bizi başarıya ulaştıran ana unsur yaptığımız işe olan inancımızdır. Eğer kişinin herhangi bir şeye inancı yoksa o kişinin depresyona girmesi veya intihar etme olasılığı çok yüksektir çünkü hiç kimse inançsız şekilde yaşayamaz. Burada anlatılan inanç ise kesinlikle dini inançla karıştırılmamalıdır. Yani Yaradana inanmayan birisi evrime inanıyordur, Yaradanı düşman bilen kişi şeytana inanıyordur bu yüzden de neden inancı olmayan kişiler de var gibi bir sonuç çıkmasın. Sadece onların inandığı şeyler daha farklı ama sonuç itibariyle yine de bir inanca sahipler. İşte bu yüzden herhangi bir konuda inanç sahibi olmadan kişinin başarıya ulaşması da söz konusu değildir. Yani medyumluk ilmine inanmayan bir kişi sırf denemek için bir medyuma başvursa bunun olumlu sonuçlanması düşük bir ihtimaldir. O yüzden bir medyumla çalışmaya karar verilmeden önce medyuma ve bu ilme güven duyulması son derece önemlidir.