İğne büyüsü bir çok topluluk tarafından çeşitli amaçlar için kullanılan bir büyüdür hatta bilinen en eski büyülerden demek çok daha doğru olacaktır. Zira bilinen en eski büyülerden olan bu büyünün bir çok toplumda kullanıldığına sıklıkla rastlamak mümkündür. İğne büyüsünü diğer büyülerden ayıran en büyük özelliklerden birisi istenildiği takdirde birden çok kişiye etki edebilmesidir. Yani bu şekilde istenildiği zaman bir aileye, çevreye ya da eşlerin ikisine birden etki edebilmektedir. Bu yüzden de günümüze kadar gelen iğne büyüsü halen bir çok toplum tarafından en çok kullanılan büyülerden birisidir.

İĞNE BÜYÜSÜNÜN KULLANIM ALANI

Yukarıda da belirttiğimiz gibi iğne büyüsü birden çok amaç için yapılan büyülerden birisidir. Günümüzde bağlama büyüsünün bir çeşidi olarak bilinse de bağlama büyüsünden daha önce kullanıldığı gibi ondan farklı amaçlar içinde yapılabilmektedir. Bu yüzden iğne büyüsüne bağlama büyüsünün bir çeşidi olarak bakmak hem yanlış olacaktır hem de bunu söyleyen kişinin yetersiz bilgisi olduğunu kanıtlayacaktır. Bu yüzden iğne büyüsüne bağlama büyüsünün bir çeşidi diyen kişiden uzak durmak en doğru seçenektir. İğne büyüsü sevmediğiniz kişileri uzaklaştırmak, ceza çekmesini istediğiniz kişileri cezalandırmak ya da eşleri ayırmak için kullanılabilir. Bunun dışında birisini aşık etmek, kocanın ya da sevgilinin sevgi bağını güçlendirmek gibi sebepler için de kullanılabilir.

İĞNE BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR

İğne büyüsü doğru yapıldığı takdirde oldukça güçlü bir etkiye sahip bir büyüdür ancak yanlış yapıldığı takdir de sonuçları da daha vahim olacaktır. Bu yüzden iğne büyüsü yaptırmadan önce yardım istenen medyumun uzman birisi olduğundan emin olunması gerekmektedir. Yukarı da bu yüzden iğne büyüsünün bağlama büyüsünün bir çeşidi olduğunu düşünen kişilerden uzak durulması gerektiğini belirttik. Zira bu şekilde düşünen bir medyuma ya da hocaya kesinlikle güven duyulamaz.

İğne büyüsünü yapmak için her medyumun kendine göre bir yöntemi vardır. Zira iğne büyüsünğn ismi iğne kullanılarak yapılan büyülerden kaynaklanmaktadır ve bir şekilde düşünmek doğru değildir. Yapılması biraz zahmetli olduğu için medyumlar tarafından çok tercih edilmese de çok güçlü bir etkiye sahiptir. Bu yüzden medyum Orhan AKAY kişilere gerektiği takdirde iğne büyüsünü tavsiye etmekte ve kendine has yöntemler kullanarak uygulamaktadır.