Iğdır ilimizde yaşayan ve çeşitli sebeplerden dolayı büyü yaptırmak veya büyü bozdurmak isteyen insanlar bu konuda güvenilir medyum aramaktadır. Iğdır'da genellikle Iğdır medyum, Iğdır büyü yapan hoca, Iğdır büyü bozan hoca, Iğdır medyum adresleri, Iğdır cinci hoca kelimeleri aranmaktadır. Her insan aslında başkaları tarafından beğenilmek, takdir edilmek, övgü almak veya sevilmek ister ama çoğu kişi bunu başaramaz. İnsanlar bazen hayatta hiçbir şeyin adil olmadığını düşünür özellikle güzellik, sevimlilik gibi konulardan dolayı çoğu insan muzdariptir. Bazen kişi utangaç olduğu için istediklerini yapamaz ve hayatını dolu dolu yaşamak varken sadece düşünerek ve sessiz bir şekilde geçirir. Tüm bu sorunlar ise insanı yıpratır özellikle kadınlar bu konularda duygusal yönden daha hassas oldukları için daha yıpratıcı bir süreç yaşarlar.

İNANCI YİTİRMEK İSYANA SEBEPTİR

Genellikle bu tür sebeplerden dolayı intihara teşebbüs eden kişi sayısı bile  azımsanmayacak kadar çoktur. Böyle bir sebepten olması ise bir nevi Allah'a isyan etmek demektir. Allah her zaman insanlara bir çıkış kapısı sunmuştur ama o kapıyı bulmak için öncelikle aramak gereklidir. Bazıları daha güzel veya daha sevimliyken bu adaletsizlik diye düşünebilirsiniz ama bu dünyada herkesin sınavı farklıdır. Burada kişiye düşen olumsuz düşünmek değil tam tersine bu konuda Allah'ın bizlere ne gibi bir çıkış kapısı gösterdiğini bulabilmektir. Bu kapılar herkese gösterilseydi veya hiç kimse aramadan bu kapıları bulabilseydi tabi ki bunun bir değeri de olmayacaktı. Allah insanlar için bazı ilimler bahşetti ve bu ilimlerde gizli olan manaları bulacak kişilerin insanlara yardımcı olmasını buyurdu. Bu yüzden insanlara büyü öğreten iki meleği Harut ve Marut'u gönderdi bu sayede inanç sahibi insanlar daha huzurlu ve mutlu bir hayat yaşadılar.

Ve yine bu ilimi kötülük için kullananlar oldu bu yüzden Allah onlara ahiretten hiç bir nasiplerinin olmadığını bildiren ayetini indirdi. Allah bizi hiç bir zaman sahipsiz bırakmadı geceyle gündüzü yarattı ki insanlar zıt şeyleri görsünler ve bunda hikmetler arasınlar diye. Kötülüğü serbest bıraktı ki iyiliğin değeri anlaşılsın ve inanan ile isyan eden ayrılsın diye. Ve biz şimdi Allah'ın bize gönderdiği bu ilimleri ve gösterdiği bu hikmetleri görmezden gelirsek adaletten nasıl bahsedebiliriz? İnanç ve isyan arasında çok ince bir çizgi vardır çizgiyi geçenlerden haddi aşanlardan olmamak için Allah'ın bize gönderdiği kapıları aramamız lazım.

IĞDIR BÜYÜ YAPAN MEDYUM

Medyum Orhan AKAY uzun yıllar boyunca ülkemizin çeşitli bölgelerini gezerek insanlara yardımcı olmaktadır. Özellikle Doğu ve Güney Doğuda hem bu ilimleri araştırmış hem de burada kendisine başvuran insanlara yardımcı olmuştur. Bu sayede bir çok insanı isteğine kavuşturan medyum Orhan AKAY bu ilimler konusunda uzman bir medyumdur. Artık internet sayesinde Türkiye'nin neresinde olursa olsun kendine başvuran insanlara yardımcı olabilmektedir.