Hatay ilimizde yaklaşık olarak 1 buçuk milyon civarında insan yaşamaktadır ve insanlar dertlerine çare bulmak için medyum aramaktadır. Hatay şehrimizde en çok aranan kelimeler Hatay medyum, Antakya medyum, İskenderun medyum, defne medyum, Dörtyol medyum, Samandağ medyum kelimeleridir. Yapılan bu aramalar her ne kadar yanlış değilse de yine de insanların isteklerine ulaşmasındaki en büyük problemlerden birisidir. Konum esas alınarak yapılan bu aramalar kişilerin yakında olan medyuma daha çok güvendiğini anlatmaktadır. Oysa Türkiye ve dünyanın bir çok yerinde bu ilime yıllarını vermiş bir çok uzman medyum bulunmaktadır. Kişinin kendini konumuna göre sınırlandırması ise bu kadar medyum arasında genellikle kişiye en yakın medyumu bulmasını sağlar. Yakında bulunan medyum ise her zaman güvenilir ve bu ilmi gerçek manası ile bilen bir medyum olmayabilir.

Tabi ki bu yakında olan medyumun kötü olduğu anlamına gelmemelidir sadece konum bazlı yapılan aramalarda bu tür sorunlarla karşılaşma ihtimali çok fazladır. Ve bilinmelidir ki medyumluk ilminde konumun hiç bir ehemmiyeti yoktur önemli olan güvenilir ve sizi isteklerinize ulaştıracak bir medyum bulmaktır. Bu yüzden kişi konum bazında yapılan aramaları tercih etmek yerine daha güvenilir ve bu ilim konusunda yıllarını harcamış medyumları tercih ederse isteklerine kavuşması o kadar kolay olacaktır.Medyumluk ilminde bir diğer önemli konu ise kişinin medyuma duyduğu güven ile alakalıdır. Bir medyumla çalışmaya karar vermeden önce kişinin o medyuma güvenmesi son derece önemli bir detaydır. Öyle ki medyuma tam manasıyla güven duymuyorsanız o medyumla çalışmamanız daha evladır.

Medyumluk ilmi medyum açısından ciddi bir bilgi birikimi gerektirmektedir ama medyuma başvuran kişininde bu konuda inançlı olması gerekmektedir. Eğer bu inanç zayıfsa ve medyuma güven duyulmuyorsa medyumun o kişi için yapacağı işlem çok kuvvetli olmayacaktır. Bu yüzden bir deneyelim ne kaybederiz ki gibi bir düşünce tarzını benimseyen insanların herhangi bir medyumla çalışmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

İNANCIN ÖNEMİ

Hayatta sadece medyumluk konusunda değil bir çok olayda bizi yönlendiren inançlarımızdır. İnancı zayıflayan veya inancını kaybeden insan ise kendini bir boşlukta hissedecektir çünkü inanç bizim hayatımızın genelini oluşturan bir duygudur. Bu yüzden herhangi bir konuda başarıya ulaşmak isteyen insanlar öncelikle o konuya olan inancını artırmak zorundadır aksi takdirde kişinin başarıya ulaşması düşük bir ihtimaldir.Hatay ilimiz Orhan AKAY'ın doğduğu, büyüdüğü ve medyumluk ilmini öğrendiği şehirdir. Dolayısıyla medyum Orhan AKAY uzun yılların tecrübesiyle Hatay'da yaşayan insanların en büyük yardımcılarından birisi olmuştur ve olmaya devam edecektir.