Hakkari ilimizde yaklaşık olarak 280 bin insan yaşamaktadır ve en çok medyum aranan şehirlerimizden birisidir. Hakkari ilimizde özellikle cin ve büyü olaylarına çok sık rastlamak mümkündür. Özellikle büyü bilgisine tam anlamıyla vakıf olmayan insanların büyü yapmaya çalışması bu olayların bu kadar çok olmasının en büyük sebeplerinden birisidir. Hakkari'nin köylük bölgelerin de yine cin olayları çok sık yaşanmakta ve insanlar kendilerine göre tedbir almaktadır. Ama bu tedbirler sadece geçici bir süre fayda sağlamaktadır bu yüzden de kişilerin sorunları ancak belli bir süre ertelenmiş olur.

Hakkari ilinde en çok Hakkari medyum, Yüksekova medyum, Şemdinli medyum, Çukurca medyum kelimeleri aranmaktadır. Ama konum bazlı yapılan bu aramalar kişilerin dertlerinden kurtulmasını sağlamaz ve bunun önündeki en  büyük engellerden birisidir. Bu yüzden de hala büyü ve cin olayları Hakkari ilimizde çok fazla yaşanmaktadır. Oysa kişilerin bu dertlerinden kurtulması ve isteklerine kavuşması kafadaki sınırların kaldırılmasıyla mümkündür. Bunun için de Türkiye'de bulunan ve bu ilime yıllarını vermiş güvenilir medyumlardan yardım almaları gerekmektedir. Özellikle çağımızın gelişmesiyle birlikte internet üzerinden güvenilir medyum bulmak eski zamanlara göre daha kolay bir işlemdir. Burada önemli olan konu ise konum bazlı aramalar yapmak yerine güvenilir medyum aramaktır. Ben dahil diğer medyum arkadaşlar kargo aracılığı ile Hakkari'de veya Türkiye'nin neresinde olursa olsun insanlara yardımcı olmaktadır.

HANGİ MEDYUMA GÜVENİLİR

Güvenilir medyum bulmak için daha açıklayıcı kelimeler kullanmak gerekmektedir. Özellikle güvenilir medyum, tecrübeli medyum, profesyonel medyum gibi aramalar yapmak işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Medyumla çalışmış insanların yorumlarını okumak ise o medyum hakkında ön bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Böylece insanların medyumdan ne gibi bir yardım aldığı ve nasıl bir tecrübe yaşadığını görmek sizi rahatlatacaktır. Daha sonra ise yaptırmak istediğiniz işlem hakkında biraz bilgi toplamanın ve medyuma bu konuyla alakalı bir kaç soru sormanız kafanızdaki soru işaretlerinin asgari düzeye inmesine vesile olacaktır. Medyumla görüşme esnasında ise medyumun çok vaktini almamanız yapılacak işleme daha erken başlamasını ve isteklerinize daha erken kavuşmanızı sağlayacaktır.