Giresun şehrimizde yaklaşık olarak yarım milyon insan yaşamaktadır ve çok sık şekilde medyum aranan illerimizden birisidir. İnternet üzeri aramalarda genel olarak Giresun medyum, Bulancak medyum, Espiye medyum, Tirebolu medyum, Görele medyum kelimeleri en çok aranan kelimeler arasındadır. Buradan da anlaşıldığı üzere Giresun ve illerinde yaşayan insanlar ilk olarak kendisine konum olarak yakın olan medyumu aramaktadır. Bu arama her ne kadar daha faydalı gibi görünse de aslında faydadan daha çok zararı vardır. Bunun sebebi de Türkiye'de bu ilime yıllarını vermiş tecrübeli medyumlar varken insanların kendisini konumla sınırlandırmasıdır. Konumu size yakın olan medyum kötü demiyoruz sadece daha güvenilir medyumlar ararsanız ve yakınınızda bulunan medyumlar güvenilirse yine onu bulursunuz zaten. Burada önemli olan kesinlikle konumlar veya mesafeler değildir.

Medyumun ilmi zayıfsa size yakında olsa da uzakta olsa da yararı olmadığı gibi zararı olacaktır. Medyum bu ilimde kendini geliştirmiş ve bu ilmi tecrübeleriyle birleştirmişse o medyum size en uzak mesafede de olsa da yapacağı işlem birebir tesir edecektir. Giresun insanının medyum yakınsa yapacağı işlem daha etkilidir ön yargısından kurtulması gerekmektedir çünkü isteklerinizin gerçekleşmesinin en büyük engellerinden birisi olabilir. Bu yüzden bir medyum  aramaya karar verildiğin de medyumun ilmine, tecrübesine, güvenilirliğine göre arama yapmak kişiyi isteklerine yaklaştıracaktır.

GÜVENİLİR MEDYUM KİMDİR

Güvenilir medyum sizi isteklerinize daha kısa sürede ve kalıcı etkiyle ulaştıran kişilere denir. Güvenilir bir medyum bulmak isterseniz öncelikle o medyum hakkında bir ön araştırma yapmanız da fayda var. Özellikle o medyum ile daha önce çalışmış insanların yaptıkları yorumlara bakmak güvenilir medyum bulma konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Neden güvenilir medyum dediğimize gelirsek medyumluk ilminin en dikkat edilmesi gereken noktalarından birisi de birlikte çalışmak istediğiniz medyuma güven duyma konusudur. Güven duyma meselesi medyumluk ilminden daha önemlidir. Yani bir medyuma güvenmeden o medyumla kesinlikle çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü medyum ne kadar ilim sahibi olsa da medyuma duyulan güven yapılan işlemi doğrudan etkilemektedir. Eğer hiç bir medyuma güven duymuyorsanız aman ne olacak bir deneyim gibi bir düşünceyle medyuma başvurmamanız daha iyidir.