Gerçek vefk hazırlamak için öncelikle uzman bir medyumdan yardım alınması ve bu medyumun Cifr ilmi ve  Ecbed hesabını çok iyi bilmesi gerekmektedir. Sonucu itibariyle çok güçlü etkiler gösteren vefk yanlış bir hesaplama sonucunda kişilerin tamamen olumsuz olaylar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden de vefk yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı detayları vefk hazırlatacak kişilerin bilmesi medyum seçiminde işine yarayacaktır. Zira bu konuda dikkat etmeyen kişi medyumdan daha çok zarar görecek ve psikolojik olarak zor günler geçirecektir.

VEFK HAKKINDA HER ŞEYİ BİLMEK

Vefk hazırlayacak kişinin bu ilim konusunda her şeyi en ince detayına kadar bilmesi ve hesaplamaları doğru bir şekilde yapması şarttır. Vefk hazırlamak kesinlikle herhangi bir kaynaktan öğrenilecek veya yapan kişiden bir kaç ders almakla öğrenilecek bir ilim değildir. Zaten vefk hazırlayan uzman bir kişi bunu bir başkasına göstermez çünkü bu yarardan çok zarar getirecek bir durumdur. Vefk hazırlayacak kişi vefk hazırlayacağı günün müvekkil ve meleklerini bilmek zorundadır. Bunun haricinde yine melek ve müvekkillerin adlarını anmalı, yıldızını, saatini bilmeli ve tütsüsünü kullanmalıdır. Bütün bunlar bilinmediği takdirde hazırlanan vefk çok ya hiç etki etmeyecektir ya kötü sonuçlar doğuracaktır ya da  kişinin astral dengesini bozacaktır.

GÜNLERİN MELEKLERİ MÜVEKKİLLERİ VE YILDIZLARI

Pazar gününün meleği Rukyail, müvekkili Müzheb ve yıldızı Güneştir. Pazartesi gününün meleği Cebrail, müvekkili Mürre ve yıldızı Aydır. Salı gününün meleği Semsemail, müvekkili Ahmet ve yıldızı Merihtir. Çarşamba gününün meleği Mikail, müvekkili Burkan ve yıldızı Utarittir. Perşembe gününün meleği Sarfiyail, müvekkili Semhureş ve yıldızı Müşteridir. Cuma gününün meleği Aynıyail, müvekkili Ebyad ve yıldızı Zühredir. Cumartesi gününün meleği Kesfiyail, müvekkili Meymun ve yıldızı Zühaldir.

MEDYUM ARARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bir medyumdan yardım almadan önce hakkında tereddütleriniz varsa öncelikle medyumun kullandığı kelimelere dikkat etmelisiniz. Daha sonra yaptıracağınız işlem hakkında bir ön araştırma yaparak o medyuma bununla ilgili bir kaç soru sorabilirsiniz. Örneğin vefk hazırlatmak istiyorsanız günlerin meleklerini, müvekkilini veya yıldızını sorabilirsiniz. Bu şekilde o medyum hakkında daha net bir fikriniz oluşacak ve yardım alıp almak istemediğinize daha rahat kara verebileceksiniz. Uzman medyum Orhan AKAY bu ilimleri kullanarak binlerce insanın mutluluğuna vesile olmuş profesyonel bir medyumdur.