İnsanlar uzun zamanlardan beri sıkıntılarını gidermek veya isteklerine kavuşmak için bu konuda kendilerine yardımcı olacak bir medyum aramaktadır. Bir çok farklı kültürde medyumlar insanlar tarafından saygı duyulan kişiler olarak anılsa da maalesef bazı duygu istismarcıları yüzünden medyumlar yanlış anlaşılmaktadır. Öncelikle medyumlar gerçekten insanlara yardım eden kişiler mi yoksa onların duygularıyla oynayan kişiler mi bunu cevaplayalım

MEDYUMLAR

Medyumlar bu dünyaya bazı insanlara özel yetenekler bahşedilmesiyle beraber insanlara yardımcı olan kişiler olarak bilinmektedir. Her ne kadar zaman içinde medyum ismi değişiklik gösterse de yapılan ilimler aynıdır. Tarihi incelediğimiz zaman bir çok medeniyet ve kültürde bu ilimleri icra eden insanlar olduğu görülmektedir. Özellikle İslam öncesi Türk tarihinde bu işi şamanlar üstlenmekteydi. Gerek bereket için gerek savaş öncesi insanların maneviyatını artırmak için bir çok şekilde uygulandığı görülmektedir. Yine Osmanlı zamanında kullanılan tılsımlı gömlekler, silahlar ve kalkanlar bu ilimlerin sıklıkla kullanıldığını göstermektedir. Günümüzde ise hala insanlar medyumlardan yardım alarak bir çok sıkıntılarını gidermekte ya da isteklerine kavuşmaktadır. Eğer medyumlar gerçekten duygu istismarcısı insanlar olsaydı bu ilimler günümüze kadar gelemezdi. Yani gerçek medyumlar bu ilimler sayesinde insanlara bir çok konuda yardımcı olsa da maalesef bazı insanlar bu ilmin adını kötüye çıkarmaktadır.

MEDYUM NASIL ARANMALIDIR

Medyum ararken en çok dikkat edilecek hususlardan birisi medyumun size güven verip vermediğidir. İkinci olarak medyumla çalışan insanların yorumları okunmalıdır. Daha sonra medyumun neler vaad ettiğine dikkat edilmelidir. İnsanların duygularıyla oynayan kişiler genellikle her konuda kesin bir süre verirler. Son zamanlarda internet üzerinde 3 günde aşk büyüsü, 5 günde bağlama büyüsü, 7 günde sevdiğinize kavuşun gibi vaatler verilmektedir. Ancak gerçek medyum size hiç bir şekilde kesin bir tarih vermez. Medyumun işlemin gerçekleşmesi açısından vereceği tarih tamamen tahmini bir tarihtir. Bu 3 aşağı 5 yukarı doğru bir tahmin olabilir ama bir kesinlik söz konusu değildir. Zira işlemin gerçekleşmesi kişiden kişiye göre değiştiği gibi işlemi yapan medyumun kullanmış olduğu yöntemde çok önemlidir. Yukarı da belirtilen detaylara dikkat edildiği takdirde kişinin gerçek medyum bulma olasılığı çok daha yüksektir.