İnsanlar yaradılışı gereği doğar büyür ve ebedi aleme göç ederler ve bu süre içerisinde mutlu bir hayat yaşamak için sevdikleri insanla hayatlarını birleştirirler. Ancak bazı durumlara bu kolay değildir zira evlilik için insanın karşılaştığı bir çok sorun buna mani olmaktadır. İnsanlar genellikle maddi sıkıntıdan, ailelerin istememesinden ya da kişinin evlilikten korkmasından kaynaklanmaktadır. Bu da haliyle evlilik isteyen kişinin hayatını olumsuz şekilde etkileyerek hayattan soğumasına sebep olur. Ancak mantıklı  düşünüldüğü zaman önümüzde sayılı olan bu zaman zarfında mutlu olmak, yapabileceğimiz en güzel şeydir. Her ne kadar insanlar mutlu olmak istese de isteklerimiz gerçekleşmediği zaman üzülürüz ve hayatımızın anlamını kaybetmiş gibi oluruz. Ancak Allah biz insanları bu dünyaya gönderirken kulunu hiç bir zaman çaresiz bırakmamış ve bir çok sorunun şifasını göndermiştir.

EVLİLİK SÜRECİNDEKİ SORUNLAR

Evlilik sorunu özellikle kadınları daha çok yıpratmaktadır çünkü kadınlar erkeklere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Sevdiği insanla evlenmek ve çocuk sahibi olmak bir çok kadının bu dünyadaki en büyük mutluluğudur. Bu yüzden de evlilik işi gerçekleşmediği ya da uzadığı sürece doğal olarak bazı sorunlar yaşamaktadır. Erkekler ise genellikle maddiyattan kaynaklı sorunlar yaşadığı için ya da evlilikten korktuğu için bu konuyu biraz daha ağırdan almaktadır. Her ne kadar her şeyin en güzeli kişilerin ortak kararı olsa da maalesef bu her zaman geçerli olan bir durum değildir. Zira iki taraflı bakıldığında kadın kendince haklıdır, erkek kendince haklıdır.

EVLİLİK İÇİN NE YAPILMASI GEREKİR

Evlilik için kişiler doğal yollardan sorunlara çözüm bulmakta zorlanıyorsa yapılacak en doğru şey Allah'a Dua etmektir. Ancak bazı durumlarda kişinin duası çeşitli nedenlerden dolayı kabul olmamaktadır. Bunun sebebi ise yapılan her dua kabul olsaydı dua etmenin bir manası kalmazdı zira herkes her istediğini rahatlıkla elde edeceği için değeri anlaşılmazdı. Bu yüzden de duadan hiç bir zaman umut kesilmemeli ancak alternatif ilimlerde araştırılmalıdır. Zira Allah uğraşan kişinin emeğini asla boşa çıkarmayacaktır. Büyü, vefk, muska gibi bazı ilimler Allah'ın biz insanlara gönderdiği bazı gizli şifalardır. Gizli olmasının temeli ise insanların bu ilimleri araması ve isteklerinin ne kadar değerli olduğunu göstermesi içindir. Eğer sizde evlilik gerçekleşmediği için sorunlar yaşıyor ancak evlenmek istiyorsanız profesyonel bir medyumdan yardım alarak bunu başarabilirsiniz.