İstanbul Esenyurt ilçesinde insanlar çeşitli nedenlerden dolayı kendilerine yardımcı olacak güvenilir ve uzman bir medyum arayışı içerisindedir. Esenyurt'ta medyum arayan insanlar genellikle Esenyurt medyum, Esenyurt büyü yapan hoca, Esenyurt büyü bozan hoca, Esenyurt medyum adresleri, Esenyurt cinci hoca kelimelerini aramaktadır. Biraz daha açıklayıcı olursak insanlar kendine yakın olan medyum arayışı içerisindedir. Tabi ki bu da bazı olumsuz olayların yaşanmasına sebebiyet vermekte ve kişiler bu yüzden mağdur olmaktadır. Medyum araması yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu medyumun uzmanlığı ve tecrübesi olmalıdır. Konum bazında medyum aramak hem daha tehlikeli hem de daha yıpratıcıdır. Tehlikelidir çünkü medyumla yüz yüze yapılan görüşmelerde medyum olmayan insanlar ilimleriyle değil konuşmalarıyla sizi etkilemeye çalışır. Bu da insanların mağdur olmasına ve medyumluk ilminden anlamayan bu kişilerin duygularınızı istismar etmesine yol açar. Yıpratıcıdır çünkü medyumları teker teker gezmek ve hangisinin güvenilir ve uzman olduğunu anlamak daha zor bir seçimdir.

Medyum ararken medyumun konumundan çok yapmış olduğu işlemler ve başarı oranını araştırmak daha basit ve tehlikesiz bir yoldur. Bu şekilde medyum hakkında araştırma yapabilir ve medyumla çalışmış insanların yorumları doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Böylece hem medyumluk ilminde anlamayan insanlara pirim vermemiş olursunuz hem de isteklerinize daha çabuk kavuşursunuz.

MEDYUM NASIL SEÇİLMELİDİR

Medyum araması yapılırken öncelikle dikkat edilmesi gereken medyumun kullandığı kelimeler olmalıdır. Bir çok medyum sitesinde kendisinin en iyi medyum olduğunu iddia eden kişiler vardır ve bu kişilere güvenmemek gerekmektedir. Peki neden güvenmemek gereklidir çünkü iyi bir medyum kibir sahibi olmamalıdır. Burada medyumun yaptığı işlemleri anlatması ve başarı oranını söylemesi normaldir ama en iyi olduğunu iddia etmesi kibrinden dolayıdır. Her medyumun kendine göre bir çalışma tarzı vardır ve sözde medyumları saymazsak gerçekten Türkiye'de bir çok uzman medyum da bulunmaktadır. En iyi olduğunu iddia etmek için bütün medyumların çalışma stilini, başarı yüzdesini, kullandığı ilimleri, insanların memnuniyetinin bilinmesi gerekmektedir.

İkinci bir konu ise size kesin  tarih veren bir medyuma güvenmemeniz daha faydalıdır çünkü uzman bir medyum size kesin tarih vermez. İnternet üzerinde 3 günde kesin aşk büyüsü, 7 günde kesin bağlama büyüsü türünde vaatler veren kişiler mevcuttur. Uzman bir medyum yapılacak işlem hakkında size tecrübelerine dayanarak tahmini bir tarih söyleyebilir. Ama büyülerin gerçekleşmesi kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Yani 3 günde etki eden bir büyünün herkese aynı zamanda etki etmesi mümkün değildir. Büyü bazen daha erken etkisini gösterirken bazen daha uzun sürede etkisini göstermektedir. Bu yüzden bir medyum size kesin tarih veriyorsa o kişiden uzak durmanız daha iyi olacaktır.