İstanbul Esenler ilçesinde medyum arayan ve bu konuda araştırmalar yapan insanların en çok istediği şey tecrübeli ve uzman bir medyumdan yardım almaktır. Bu şekilde anlatmamızın temel sebebi ise medyum Orhan AKAY'a başvuran bir çok insan öncesinde olumsuz olaylar yaşamış ve bu konuda güven problemi yaşadıklarını belirtmişlerdir. Teknoloji bir çok yönden gelişmesine rağmen bazı insanlar bunu kötü yönde kullanmakta ve insanların duygularıyla oynamaktadır.

Aslında bu şekilde davranan insanlar elbette hem bu dünyada hem de ahirette cezalarını çekeceklerdir. Zira yapmış oldukları bu hareket kul hakkına girmekte ve bir çok insanın vebalini almaktadırlar. Kul hakkı ise hem etik olarak hoş görülmeyen bir davranış hem de dinimiz tarafından üzerinde sıkça durulan bir konudur. Zira kişi namaz kılmazsa, oruç tutmazsa bunları affetmek Allah'ın inayetindedir ancak durum kul hakkı olduğu zaman bu kişiler arasındadır. Kuran-ı Kerim'de de belirtildiği gibi kul hakkına giren kişi ahirette helallik isteyecektir bu durumda affetmek tamamen kişinin dahilindedir. Ancak kul affetse dahi onun hakkını yiyen kişi yada kişilerin yaptıkları yine cezasız kalmayacak ve ahiretten nasiplenemeyeceklerdir.

ESENLER MEDYUM

Esenler'de medyum arayan insanlar yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı medyumlara şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak medyum Orhan AKAY'a başvuran insanların söyledikleri dahilinde en çok olumsuzluk yaşayan insanlar yakında medyum arayan insanlardır. Zira yakında medyum arayan kişiler daha tecrübesiz ya da bu ilimlerle alakası olmayan insanlara denk gelmektedir. Her ne kadar bu konuya bir çok yazımızda değinmiş olsak dahi hala bir çok insan bu sebeplerden mağdur olmaktadır. Peki neden yakında medyum arayan insanlar genellikle olumsuz olaylar yaşar bunu kısaca anlatalım. Öncelikle önemli olan medyumun size yakın ya da uzak olması değildir. Yani yakında olan medyum her zaman sizi mağdur edecek diye bir şey yoktur. Ancak yakında medyum aramanın en büyük eksisi medyumla yapılan görüşmelerde medyum hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmamaktır.

Yani internet üzerinden medyum hakkında bir çok araştırma yapmak veya medyumla çalışmış kişilerin tecrübelerini öğrenmem mümkündür. Ancak yakında bulunan medyuma genellikle söyledikleri kadar inanılabilir. Burada ise medyumun bilgi ve tecrübesinden çok kişiyi ikna kabiliyeti ön plana çıkar. Bu da kişinin medyum olmasa dahi medyum gibi davranmasına olanak sağlar ve bu yüzden insanlar yanlış kişilere güvenir.

ESENLERDE MEDYUM ARAMAK

Esenler'de medyum arayan insanlar internet üzerinden yaptığı aramalarda bazı kelimeleri daha çok aramaktadır. Bu aramalar genellikle Esenler medyum, Esenler medyumlar, Esenler medyum adresleri, esenler büyü yapan medyum, esenler büyü bozan medyum kelimeleridir. Ancak bu şekilde arama yapmak yerine uzman, güvenilir yada tecrübeli bir medyum aramak daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.